Axiom Verge 2 ocenione. Recenzje potwierdzają, że Thomas Happ zaryzykował

News
1197V
Axiom Verge 2 ocenione. Recenzje potwierdzają, że Thomas Happ zaryzykował
Wojciech Gruszczyk | 11.08.2021, 21:16

Thomas Happ długo czekał z ogłoszeniem daty premiery, ale ceniony i doświadczony deweloper zaskoczył wielu graczy. Axiom Verge 2 pojawiło się na pokazie Nintendo i produkcja od razu zadebiutowała na trzech platformach. Poznaliśmy już nawet pierwsze oceny gry i fani powinni szykować się na sporo zaskoczeń.

W ostatnich dniach dowiedzieliśmy się, że Axiom Verge 2 trafi na konsole Sony, a już dzisiaj tytuł zadebiutował na Nintendo Switchu, PlayStation 4 i PC. Edycja przygotowana z myślą o PlayStation 5 zadebiutuje wkrótce. Jest to duża niespodzianka i zarazem bardzo pozytywna wiadomość, ponieważ Thomas Happ nie zawiódł.

Axiom Verge 2 aktualnie zbiera oceny na poziomie 82% i choć produkcja może pochwalić się nawet jednym 10/10, to jednak na zestawieniu pojawia się także 7/10.

Dziennikarze podkreślają ciekawą sytuację – Thomas Happ oferuje „więcej tego samego, ale inaczej”. Twórca zaryzykował tworząc „zupełnie inną grę”, która oferuje bardzo świeże podejście do gatunku – tutaj korzystamy z wielu umiejętności walki wręcz, mierzymy się z opcjonalnymi bossami i przemierzamy zróżnicowane mapy. To nie jest „tradycyjna inspiracja Metroidem”. Tytuł długo się rozkręca, ale gdy już wskoczy na odpowiednie tory, to zainteresowani mogą liczyć na mnóstwo przyjemnej zabawy.

„Axiom Verge 2 to doskonała metroidvania i rzadki przykład serii, która potrafi zrównoważyć jakość i zmiany, aby dostarczyć coś nowego” – Hardcore Gamer

„Nie potrafię zdecydować, czy jest to lepsza gra - na pewno jest to znacznie inna produkcja, bardziej ambitna. Axiom Verge 2 korzysta z dorobku swojej poprzedniczki, ale także Symphony of the Night i A Link to the Past, tworząc jedną, pięknie zawiłą przestrzeń do eksploracji” – PC Gamer

Tak prezentują się pierwsze oceny Axiom Verge 2:

  • But Why Tho? - 100
  • PC Gamer - 87
  • Destructoid - 80
  • Hardcore Gamer - 80
  • Game Informer - 78
  • Jeuxvideo.com - 70

Źródło: własne

Komentarze (17)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper