Iza Łęcka Iza Łęcka 10.08.2021 11:25
F1 2021 Codemasters
680V

F1 2021 z kolejnym problemem na PS5. Usunięto dźwięk 3D

Codemasters wciąż pracuje nad naprawą F1 2021 na PlayStation 5. Twórcy zdołali przywrócić do gry ray tracing, jednak zostali zmuszeni do zablokowania dźwięku 3D. Studio skupia się na zapewnieniu jak najlepszych wrażeń.

Codemasters nieustannie dąży do ulepszenia i dopracowania F1 2021 na różnych platformach. Zespołu jednak nie omijają niespodziewane trudności, przez które trzeba szybko reagować i usuwać funkcje dostępne na najmocniejszych urządzeniach lub opcje przygotowane specjalnie z myślą o PS5.

Dzięki ostatniej aktualizacji do gry wprowadzono ray tracing, który ponownie jest dostępny na konsoli Sony, tymczasem nowym problemem okazał się dźwięk 3D. Studio zapowiedziało, że funkcja „zostanie ponownie włączona”, gdy tylko uda się rozwiązać niedogodności związane z bliżej nieokreślonym problemem technicznym. Warto dodać, że obecnie gracze korzystający z PlayStation 5 mogą doświadczyć nowoczesnej technologii na słuchawkach – wkrótce opcja będzie dostępna także w telewizorach.

Najnowszy patch naprawił także wcześniej ujawnione błędy pojawiające się na Xboksach – obecnie dźwięk nie będzie się zacinał podczas podłączenia oficjalnego headsetu do kontrolera. Usunięto „różne problemy” związane z łącznością podczas sesji online na sprzętach Microsoftu. Deweloperzy usprawnili także haptyczne wibracje w DualSense.

Pełną listę zmian i poprawek znajdziecie na stronie Electronic Arts.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/now-f1-2021-has-removed-ps5s-3d-audio/

Tagi: Codemasters Electronic Arts F1 2021