Dying Light może jeszcze otrzymać wsparcie dla PS5 i XSX|S. Techland „słyszy graczy”

Plotka
1089V
Dying Light może jeszcze otrzymać wsparcie dla PS5 i XSX|S. Techland „słyszy graczy”
Iza Łęcka | 09.08.2021, 11:15

Obecnie Techland skupia się na dopracowaniu Dying Light 2, ale nie oznacza to, że zespół nie dostrzega sygnałów pojawiających się ze strony graczy. Piotr Pawlaczyk zasugerował, że w przyszłości pierwsza część serii może otrzymać pełne wsparcie dla PlayStation 5 i Xboksów Series X|S.

Techland jeszcze w maju wrzucił do sklepów platynową edycję Dying Light, natomiast w czerwcu zaktualizowano Dying Light: Hellraid, dodając fabularny tryb. W obliczu premier nowych konsol gracze od miesięcy kierowali do deweloperów zapytania o dostarczenie next-genowej aktualizacji do przygody w Harran i wiele na to wskazuje, że ta może nadejść – choć czekając na oficjalne ogłoszenia przyjdzie nam uzbroić się w cierpliwość.

W trakcie rozmowy z dziennikarzem MP1st Piotr Pawlaczyk, główny designer poziomów Dying Light 2, nawiązał do tematu wsparcia Dyging Light dla PS5 i XSX|S. Nie ulega wątpliwości, że twórcy słyszą opinie graczy:

„MP1st: Mówiąc o pierwszej grze, konsole next-gen już są, więc czy są jakieś plany na wydanie ewentualnej aktualizacji do 60fps lub nawet natywnego portu next-genowego oryginału?

Pawlaczyk: W tej chwili skupiamy się na premierze Dying Light 2 Stay Human i innych projektach. Nie mamy więc nic do powiedzenia w tej chwili, ale słyszymy naszych fanów i wiemy, że czekają na tego typu informacje”.

Aktualnie Techland koncentruje się na Dying Light 2 i „innych projektach”, jednak z czasem istnieje szansa, że deweloperzy powrócą do pierwszej produkcji, która stała się początkiem klimatycznej walki z zombiakami – gdy na rynku zadebiutuje DL2, nowe zadania są na wyciągnięcie ręki. 

Jak celnie zauważa MP1st, przedstawiciel wrocławskiego studia mówił także o „innych projektach” – wydaje się bardzo prawdopodobne, że zespół nadal pracuje nad tajnym tytułem, o którym słyszeliśmy pierwszy raz w 2016 roku. „Gra fantasy z otwartym światem i elementami RPG” mogłaby ciągle powstawać, co daje nadzieję, że w niedalekiej przyszłości usłyszymy również o tej pozycji.

Źródło: https://mp1st.com/news/techland-hears-fans-want-a-dying-light-next-gen-update-but-focus-is-on-sequel-other-projects

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych