Final Fantasy VII Remake Intergrade zachwyca wizualnie. Kluczowe okazały się usprawnienia techniczne i światło

Gry
1385V
Final Fantasy VII Remake Intergrade zachwyca wizualnie. Kluczowe okazały się usprawnienia techniczne i światło
Kajetan Węsierski | 07.08.2021, 08:30

Nie jest tajemnicą, że Square Enix podkręciło nieco grafikę w swoim odświeżeniu remake'a kultowej, siódmej części serii Final Fantasy. Teraz opowiedzieli nieco o kluczowych aspektach.

Final Fantasy VII Remake Intergrade to tytuł, który początkowo spotkał się ze sporymi kontrowersjami, ale ostatecznie bardzo przypadł do gustu graczom. Choć początkowo sądzono, że poboczna historia rzeczywiście brzmi dobrze, to głosy krytyki kierowano w stronę pociągania grafiki - już przecież wersja z PS4 zachwycała. Jak się jednak okazało - o czym możecie przeczytać w naszej recenzji - wyszło na dobre.

Na oficjalnym blogu Unreal Engine pojawił się natomiast bardzo ciekawy wywiad z trzyma pracownikami studia Square Enix, którzy mieli przyjemność pracować przy Intergrade. Odpowiedzi na kilka pytań związanych z usprawnieniami i wspomnieli o tym, co było kluczowe dla lepszego wyglądu gry. Potwierdziły się przypuszczenia sprzed premiery - kapitalną robotę zrobiło przeprojektowanie oświetlenia:

Po rozpoczęciu produkcji Final Fantasy 7 Remake Intergrade dokonaliśmy ponownej oceny wszystkich świateł umieszczonych w miastach i w rezultacie postanowiliśmy zwiększyć ich liczbę.

Dzięki temu, że byliśmy w stanie wykorzystać więcej miejsca do poruszania, mogliśmy dodać światła w różnych lokalizacjach. Celem tutaj było dodanie większej ilości informacji do niektórych płaskich obszarów, co pomagało podkreślić zgiełk z Midgaru.

Co ciekawe, w samym wywiadzie wspomniano również, że doświadczenie zebrane przy okazji prac nad Final Fantasy VII Remake Intergrade bardzo mocno przyda się w sprawie Final Fantasy VII Remake Part 2. I jest to bez wątpienia pozytywna informacja, którą chcieliśmy wszyscy usłyszeć! Oby strona wizualna była jeszcze lepsza - na tyle, na ile to obecnie możliwe.

 

Źródło: https://www.gamesradar.com/uk/final-fantasy-7-remake-intergrade-looks-better-thanks-to-very-technical-improvements-also-more-lights/

Komentarze (38)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper