Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.08.2021 18:51
Wiedźmin 2 Netflix
3422V

Wiedźmin 2 z nowymi szczegółami. Netflix rozpocznie sezon od adaptacji znanego opowiadania

Netflix potwierdził nowe szczegóły dotyczące drugiego sezonu „Wiedźmina”. Wydarzenia rozpoczną się od adaptacji uznanego opowiadania, a dopiero w następnym kroku widzowie zobaczą następne wydarzenia z głównego wątku. Szczegóły zdradziła Lauren S. Hissrich.

Już w grudniu odbędzie się premiera drugiego sezonu „Wiedźmina”. Netflix podczas WitcherConu zdradził między innymi nazwy odcinków, ale promocja wydarzeń trwa, więc Lauren S. Hissrich przedstawia kolejne informacje, które mogą zachęcić szeroką publikę do nowych wydarzeń.

Showrunnerka potwierdziła, że drugi sezon „Wiedźmina” rozpoczyna się od adaptacji opowiadania „Ziarno prawdy”, który jest „idealnym rozpoczęciem” dla nowej historii, ponieważ skupia się na relacjach rodziny.

„To opowieść o ojcu i córce, którzy spotykają się w miejscu, które nie jest dla nich bezpieczne. Naprawdę wczuwamy się w postać Nivellena, którego gra niezrównany Kristofer Hivju. Poznajemy jego postać i historię z Geraltem. Chodzi o sekrety, które przed sobą skrywamy, i potwory, którymi czasem jesteśmy w środku”.

Jak wiadomo w drugim sezonie Geralt zabierze Ciri do swojego rodzinnego Kaer Morhen, gdzie Lwiątko z Cintry przejdzie szkolenie – już na zaprezentowanych materiałach widzieliśmy sceny, na których bohaterka trenuje u boku wiedźminów.

Warto jednak pamiętać, że przed premierą nowych przygód z głównej serii „Wiedźmina”, Netflix zaproponuje widzom „Zmorę Wilka” – film zadebiutuje pod koniec sierpnia.

Źródło: https://www.ign.com/articles/the-witcher-season-2-a-grain-of-truth-new-story-details-revealed

Tagi: lauren s. hissrich Netflix Wiedźmin Wiedźmin 2