Football Manager bez Manchesteru United. Wydawca potwierdził ugodę z angielskim klubem

Gry
1004V
Football Manager bez Manchesteru United. Wydawca potwierdził ugodę z angielskim klubem
Wojciech Gruszczyk | 06.08.2021, 14:05

Zakończył się wielomiesięczny spór Manchesteru United z wydawcą serii Football Manager. SEGA i Sports Interactive potwierdzają, że nie będą korzystać z oficjalnej nazwy „Czerwonych Diabłów”, więc w grze pojawi się odświeżona drużyna.

Już w maju 2020 roku wspominaliśmy na portalu o problemach autorów Football Managera. Manchester United pozwał Sports Interactive i Segę za „naruszenie znaku towarowego na szeroką skalę w grze”.

Długo musieliśmy czekać na rozwiązanie sprawy, ale już w Football Manager 2022 dostrzeżemy istotne zmiany. W najnowszej odsłonie serii nie pojawi się Manchester United – zamiast tego gracze przejmą kontrolę nad Manchester UFC lub Man UFC.

Twórcy zaznaczyli, że Manchester United i SEGA ustaliły ugodę, która jest satysfakcjonująca dla obu stron. SEGA i Sports Interactive podkreślają jednocześnie, że nie zmieniają swojego stanowiska i ich zdaniem nie muszą posiadać licencji na używanie nazwy „Manchester United”, ale zdecydowano się dokonać zmian jako „gest dobrej woli”.

Wiele na to wskazuje, że firmy nie chciały ciągnąć sporu i walczyć o swoje racje w sądzie – choć szkoda, że nie udało się dogadać, by gracze mogli nadal wcielać się w trenera Manchesteru United.

Źródło: Twitter: FootballManager

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper