Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.08.2021 14:01
PS5 czarne
1335V

PS5 jest sprzedawane bez straty. Sony zabezpieczyło odpowiednią liczbę części do produkcji PlayStation 5

Sony szykuje się na bardzo bogate miesiące, więc korporacja podniosła roczne prognozy zysków i przygotowuje inwestorów na bardzo dobry czas. Pozytywne informacje są możliwe dzięki PS5 – sprzęt w standardowym modelu nie będzie już sprzedawany ze stratą.

Jak wiadomo Sony rozpoczęło aktualną generację wrzucając na rynek dwie konsole, ale firma dopłacała od premiery do obu modeli. Jest to standardowa sytuacja w przypadku sprzętu tego producenta, jednak Hiroki Totoki potwierdził bardzo pozytywną wiadomość dla inwestorów.

Dyrektor finansowy korporacji zaznaczył, że „kluczowy produkt firmy”, czyli standardowy model PS5 (499 dolarów) nie jest już sprzedawany ze stratą. Tak pozytywne informacje nie zostały jeszcze przekazane w przypadku PlayStation 5 Digital Edition (399 dolarów), ale tutaj Sony jest „na dobrej drodze”, by zrównoważyć wyniki dzięki sprzedaży innego sprzętu – w tym urządzeń peryferyjnych i PlayStation 4.

Co jednak ciekawe, Hiroki Totoki ujawnił również, że Sony udało się zabezpieczyć części, by przez następne 12 miesięcy bez problemu sprzedawać PlayStation 5:

„Niedobór półprzewodników ma wpływ na różne obszary i poprzez różne środki podejmowaliśmy pewne działania. Dla PS5, cel został ustalony dla liczby jednostek, które mają być sprzedane w tym roku, a my zabezpieczyliśmy liczbę chipów, która jest niezbędna do osiągnięcia tego wyniku. Jeśli chodzi o dostawy półprzewodników, nie jesteśmy zaniepokojeni”.

Nie oznacza to oczywiście, że nagle będziemy świadkami wysypu PlayStation 5 – Sony po prostu chce do końca roku fiskalnego sprzedać 14,8 mln sztuk PS5 i firma jest pewna, że osiągnie ten rezultat.

Sony podniosło tym samym prognozę całorocznego zysku operacyjnego do 980 mld jenów (8,99 mld dolarów) z 930 mld jenów.

Sprawdźcie również najnowsze wyniki PlayStation oraz zapoznajcie się z promocją na PlayStation Store.

Źródło: https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-08-04/sony-raises-profit-outlook-as-gaming-demand-stays-resilient
https://www.videogameschronicle.com/news/sony-says-its-secured-enough-components-to-hit-22m-playstation-5-sales-goal/

Tagi: PlayStation PlayStation 5 ps5 Sony