Iza Łęcka Iza Łęcka 03.08.2021 12:44
Viaplay
3356V

Viaplay już w Polsce. Znamy cenę, darmowy miesiąc i 3 produkcje stworzone w naszym kraju

Nowa platforma SVOD właśnie zadebiutowała w Polsce, jednocześnie ogłaszając nowe seriale zmierzające do usługi. Widzowie wkrótce sprawdzą seriale bazujące na popularnych powieściach.

Viaplay zdecydowanie zmierza na polski rynek i od dzisiaj jest dostępne w naszym kraju. W minionym miesiącu poznaliśmy ofertę oraz cenę nowej propozycji, która wielu widzom może kojarzyć się przede wszystkim z rozbudowanego katalogu programów sportowych - przez pierwszy miesiąc klienci sprawdzą propozycję za darmo, a następnie dostęp do wszystkich treści będzie kosztować 34 zł na miesiąc.

Włodarze serwisu planują znacznie rozszerzyć zakres udostępnianych treści, proponując również szereg programów rozrywkowych oraz seriali - trzy nowe produkcje zostały właśnie ogłoszone.

„Polskie morderczynie”, „Czarny pies” oraz „Wolność jaskółki” to polskie seriale zmierzające na Viaplay. Pierwszy z obrazów powstanie na podstawie książki Katarzyny Bondy, autorki wielu cieszących się sporym zainteresowaniem kryminałów. „Polskie morderczynie” przybliży historie różnych kobiet, które dopuściły się przerażających zbrodni.

W nieco innym klimacie utrzymany będzie „Czarny pies”. Serial, który stworzy Artur Kowalewski („Wataha”), będzie psychologicznym dramatem poświęconym polskim weteranom powracającym z misji w Afganistanie i Iraku. W trakcie 6 odcinków widzowie prześledzą losy żołnierzy mierzących się z nowymi wyzwaniami: biedą, fizycznymi i psychicznymi okaleczeniami czy problemem korupcji na wyższych szczeblach wojskowej hierarchii.

Ostatnia z wyróżnionych produkcji powstała na podstawie debiutanckiej powieści „Wolność jaskółki” autorstwa Pauli Er, natomiast scenariusz do 6 odcinków stworzyła Agnieszka Kruk (produkcja Opus TV). W tej charakteryzującej się innowacyjną narracją historii główną bohaterką będzie Olga, której z pozoru szczęśliwe małżeństwo skrywa kilka mrocznych sekretów. Fabuła zostanie przedstawiona z perspektywy wielu osób, których losy będą się przeplatać.

Jak na razie Viaplay nie wskazało konkretnych dat premier seriali.

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/viaplay-seriale-polskie-morderczynie-wolnosc-jaskolki

Tagi: czarny pies polskie morderczynie SVOD Viaplay wolność jaskółki