Iza Łęcka Iza Łęcka 07.07.2021 08:23
Premier League w Viaplay
2232V

Premier League w Viaplay! Canal+ stracił prawa do ligi angielskiej

Jesteśmy świadkami pewnej rewolucji w kwestii praw do transmisji meczów Premier League. Canal+ od ponad 20 lat prezentował wszystkie mecze na swojej platformie, tymczasem nowy gracz na rynku zdobył ligę angielską. Viaplay wygrało wielką umowę, która może wpłynąć na decyzję wielu widzów w Polsce.

Wczoraj informowaliśmy naszą społeczność o ofercie Viaplay, w której oprócz Bundesligi oraz innych sportów, będzie można także zobaczyć produkcje oryginalne oraz filmy i seriale od największych wytwórni. Obecnie możemy potwierdzić, że nowy gracz prężnie wkraczający na polski rynek będzie miał sporo do zaoferowania fanom piłki nożnej, którzy od lat oglądali mecze ligi angielskiej w Canal+.

Francuska stacja transmitowała Premier League w Polsce od ponad 20 lat, lecz wkrótce tę pałeczkę przejmie Viaplay. Platforma przejęła prawa  na sześć sezonów – od 2022/23 do 2027/28 będzie prezentować mecze takich zespołów jak Manchester United oraz Chelsea na swoich kanałach. Umowa uwzględnia dystrybucję w pięciu krajach – w Polsce, Holandii, Litwie, Łotwie i Estonii. Sieć posiada już prawa do prezentowania rozgrywek Premier League w Norwegii, Szwecji, Danii i Finlandii.

NENT Group (właściciel Viaplay) potwierdził, że w każdym sezonie będzie pokazywać 380 meczów Premier League.

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/liga-angielska-premier-league-viaplay-transmisje-online

Tagi: Premier League Viaplay