Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.07.2021 17:50
PS5 i wymiana SSD
10350V

Gracze śmieją się z procesu wymiany dysków w PS5 i przypominają kultową reklamę PS4. Microsoft reaguje

Od wczoraj gracze mogą szykować pieniądze na rozbudowanie przestrzeni w PlayStation 5. Nie wszyscy są przekonani, że propozycja Sony prezentuje odpowiednie standardy i tak jak mogliśmy się spodziewać – pojawiły się porównania względem propozycji Microsoftu. Gracze przypominają kultową reklamę z czasów premiery PlayStation 4.

Po prezentacji PlayStation 4 i Xboksa One mogliśmy zobaczyć reklamę „jak pożyczać gry na PS4” w wykonaniu pracowników Sony. Shuhei Yoshida i Adam Boyes po latach postanowili przypomnieć graczom o tym materiale, a teraz fani Xboksa wykorzystują pewną analogię biorąc pod uwagę rozbudowanie przestrzeni dyskowej w PlayStation 5 i Xboksach Series X|S.

Jak wiadomo Microsoft oferuje zewnętrzne karty rozszerzeń, które pozwalają błyskawicznie przenosić gry pomiędzy przykładowo Xboksem Series X i Xboksem Series S. Trudno nie wychwalać koncepcji – choć trzeba mieć świadomość, że taki SSD pasuje wyłącznie do amerykańskich konsol.

Sony nie zdecydowało się na autorskie rozwiązanie i gracze muszą jedynie wykorzystać odpowiedni dysk SSD pamiętając o przedstawionych wytycznych. Inaczej również wygląda sam proces wymiany – użytkownicy muszą odsunąć jeden bok konsoli, odkręcić dwie śrubki i można bez problemu grać.

Mimo wszystko wśród społeczności zaczęły pojawiać się materiały, które podkreślają różnicę w rozbudowie przestrzeni urządzeń. Zainteresowani zaznaczają, że tak jak kiedyś Sony prezentowało pożyczanie gier, tak teraz w łatwy sposób można rozbudować przestrzeń Xboksów.

Warto zwrócić uwagę, że na wczorajsze ogłoszenia zareagował również Microsoft, który podkreślił, jak łatwo podłącza się dodatkowy dysk SSD do Xboksów Series X|S.

Źródło: Twitter: tamelucas, tomwarren

Tagi: PlayStation 5 PS5 SSD Xbox Series X|S