Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.07.2021 19:37
Forza Motorsport 7
2551V

Forza Motorsport 7 „kończy żywot”. Gra i DLC znikają ze sprzedaży – twórcy prezentują specjalną promocję

Turn 10 Studios niespodziewanie potwierdziło koniec całkowitego wsparcia Forza Motorsport 7. Gra oficjalnie zostanie usunięta z cyfrowej dystrybucji oraz gracze nie otrzymają możliwości kupienia kolejnych dodatków. Jest to zaskakująca sytuacja biorąc pod uwagę datę premiery gry.

Forza Motorsport 7 trafiła na rynek 3 października 2017 roku i jest to aktualnie ostatnia wydana produkcja z serii Forza Motorsport. Nawet w tej sytuacji twórcy właśnie ogłosili zaskakującą wiadomość – 15 września 2021 roku tytuł oraz wszystkie rozszerzenia znikną z cyfrowego sklepu Microsoftu.

Gra „kończy żywot”, ale jeśli posiadacie Forza Motorsport 7 to nadal będziecie mogli w nią grać lub sprawdzać pozycję za pomocą Xbox Game Pass. Twórcy jedynie nie mogą sprzedawać wyścigów oraz różnych rozszerzeń.

Firma potwierdza, że gracze nadal będą mogli sprawdzać sieciowe starcia czy też korzystać ze wszystkich elementów pozycji. Klienci Xbox Game Pass otrzymają nawet token na Forza Motorsport 7:

„Jednak po 15 września gracze, którzy już posiadają Forza Motorsport 7, będą mogli nadal pobierać i grać w grę oraz związaną z nią zawartością w normalny sposób. Ponadto, funkcje takie jak multiplayer i usługi online będą nadal dostępne dla tych, którzy posiadają grę.

Dla wszystkich graczy Xbox Game Pass, którzy wcześniej zakupili DLC do gry, ale nie samą produkcję, mamy dobrą wiadomość! Otrzymacie token do gry za pośrednictwem Xbox Message Center, abyście mogli kontynuować grę w Forza Motorsport 7. Tokeny będą rozdawane do 2 sierpnia, ale jeśli po tym terminie nie otrzymasz tokena, skontaktuj się z pomocą techniczną Xbox. (Niewykorzystane tokeny stracą ważność 15 września 2023 roku).”

Standardowo gracze mogą teraz skorzystać z promocji – Forza Motorsport 7 w normalnym wydaniu jest dostępna za 44,75 zł, edycja Deluxe za 64,75 zł, a wersja Ultimate za 87,25 zł.

Źródło: Twitter: ForzaMotorsport

Tagi: Forza Motorsport 7 Microsoft Turn 10 Studios