Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.07.2021 16:46
That's No Moon - Twórcy The Last of Us i God of War założyli nowe studio
2487V

Twórcy The Last of Us i God of War założyli nowe studio. That's No Moon pozyskało 100 mln dolarów na grę

That's No Moon to zupełnie nowe studio w naszej branży, o którym może być w następnych latach bardzo głośno. Doświadczeni deweloperzy ze znanych zespołów uzyskali duże finansowanie i pracują nad tytułem AAA. Poznajcie pierwsze szczegóły.

Twórcy takich produkcji jak między innymi The Last of Us, Call of Duty: Modern Warfare, God of War oraz Destiny założyli That's No Moon. Nie jest to jednak kolejne studio, które zamierza opracowywać pozycje z małym budżetem, ponieważ zespół otrzymał 100 mln dolarów na pierwszy tytuł.

Doświadczeni deweloperzy stawiają na trzecioosobową przygodówkę-akcji dla pojedynczego gracza (single-player), co jest na pewno bardzo ciekawe biorąc pod uwagę, że często podobne zespoły oferują sieciowe gry, by móc zarobić na małych płatnościach.

Tutaj jednak będzie inaczej, ponieważ twórcy zamierzają zaoferować „ambitną” produkcję, która „przekroczy granice zarówno pod względem rozgrywki jak i fabuły”.

Brzmi górnolotnie? Niby tak, jednak warto zwrócić uwagę, że w zespole znajdują się między innymi Michael Mumbauer (wcześniej szef Visual Arts Group w PlayStation) oraz Tina Kowalewski (wcześniej szefowa działu rozwoju produktów w Sony Santa Monica) – będą oni kolejno dyrektorem generalnym i dyrektorką do spraw strategii.

Taylor Kurosaki będzie pełnił funkcję dyrektora kreatywnego, a Jacob Minkoff będzie dyrektorem gry – duet ten pracował wcześniej razem w Infinity Ward i Naughty Dog nad Call of Duty: Modern Warfare i The Last of Us.

Twórcy otrzymali 100 mln dolarów od Smilegate (twórcy serii Crossfire), które zostało „partnerem” produkcji. Współpraca ma również pomóc „stworzyć nowe doświadczenia, które zainspirują do empatii i bardziej osobistego połączenia z graczami na całym świecie”.

Do 2022 roku studio w Los Angeles i San Diego ma pracować 100 deweloperów, a That's No Moon może chcieć w przyszłości rozszerzyć swoje projekty na filmy i seriale.

Sytuacja jest interesująca, ponieważ Michael Mumbauer był inicjatorem The Last of Us Remake, jednak produkcja została odebrana deweloperowi – wcześniej to jego zespół zajmował się udzielaniem pomocy innym studiom PlayStation, ale twórcy otrzymali mały budżet na swój projekt. Gra jednak została odebrana ekipie Mumbauera i ten postanowił odejść, by stworzyć swoje studio.

Źródło: https://www.ign.com/articles/new-studio-call-of-duty-god-of-war-naughty-dog-last-of-us-thats-no-moon

Tagi: Michael Mumbauer smilegate That's No Moon