Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.07.2021 14:09
Bloodborne tajne drzwi
2513V

Bloodborne z tajnym przejściem. Gracz po 7 latach od premiery odblokował drzwi

From Software zadbało o wiele tajemnic w Bloodborne. Jedną z nich są bez wątpienia drzwi, które znalazły się za pierwszym bossem. Lokacja nigdy nie została udostępniona przez deweloperów, ale Garden of Eyes dokończył pracę twórców i zadbał o nowy skrót.

Bloodborne jest pełne tajemnic, które są chętnie odkrywane przez kolejnych graczy. Lance McDonald już w 2018 roku pokazał dokąd prowadzą drzwi za pierwszym bossem – twórcy nigdy nie dokończyli prac nad dodatkową lokacją, więc w ostateczności teren został zamknięty. Mogliśmy mieć jednak pewność, że autorzy planowali wykorzystać to miejsce, by stworzyć dodatkowy skrót, a Garden of Eyes nie tylko odkrył ostateczne przeznaczenie lokacji, ale przede wszystkim zadbał o zakończenie prac nad terenem.

Po pokonaniu Bestii Kleryka znajdują się drzwi, które pozwalają przejść z Centralnego Yharnam do Rewiru Katedralnego. Autor musiał nie tylko odblokować teren, ale modyfikował pliki oraz poprawił detekcję lokacji.

Tak Garden of Eyes skomentował swoją sprawę podczas rozmowy z redakcją Eurogamer:

„Użyłem niektórych z resztek zasobów, aby przywrócić drzwi na skróty w wersji detalicznej gry, co wymagało modyfikacji kolizji, plików map i skryptów, aby upewnić się, że regiony ładują się prawidłowo...”.

W temacie odezwał się ponownie Lance McDonald, który stwierdził, że skrót mógł zostać w ostatecznej fazie gry usunięty, ponieważ czasy ładowania były zbyt duże. Garden of Eyes zapowiedział również, że wkrótce wyda patch, dzięki któremu gracze będą mogli sami sprawdzić dodatkowe przejście – niestety, tak jak w przypadku aktualizacji do 60 klatek na sekundę, w tym wypadku niezbędna jest odblokowana wersja PS4.

Warto przypomnieć, że fani Bloodborne chętnie tworzą różne projekty pokazujące, jak mogłaby wyglądać potencjalna kontynuacja – sprawdźcie zwiastun Bloodborne 2: Blood Hunt.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2021-07-27-bloodborne-modder-restores-shortcut-door-cut-from-final-game

Tagi: bloodborne From Software SCE