Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 27.07.2021 12:20
Fortnite z futurystycznym działkiem plazmowym. Nowości w aktualizacji 17.21
429V

Fortnite z futurystycznym działkiem plazmowym. Nowości w aktualizacji 17.21

Fortnite doczekał się kolejnych nowości. Otrzymujemy tym razem zupełnie nową, futurystyczną broń.

Po pojawieniu się w Fortnite "króla NBA", czyli LeBrona Jamesa, pora na kolejne nowości w niezwykle popularnej, sieciowej strzelance od Epic Games. Tym razem wydawca przedstawił świeże motywy z aktualizacji 17.21, która właśnie wjechała na serwery.

Najważniejsza nowość z aktualizacji 17.21 to działko plazmowe, dostępne w ramach Inwazji. Zobaczcie poniżej działanie tej broni na filmiku. Warto też przeczytać krótki opis tej futurystycznej giwery z oficjalnej strony Epic Games. Co ważne - działko plazmowe nie jest dostępne w trybach turniejowych.

"Działka plazmowe można znaleźć w skrzyniach UR i zwykłych. Mają wystarczająco dużo energii, by wystrzelić do 5 kul plazmy. Czemu kule są takie ważne? Gdy powoli przesuwają się w przód, chroni je elektryczna kopuła, a ci wrogowie, którzy znajdą się w jej obrębie, otrzymają spore obrażenia i zostaną odrzuceni. Tak samo wpływa ona na pojazdy. Wskazówka: jeżeli znajdziecie sposób na to, by odrzuceni wrogowie pozostali w kopule, otrzymają obrażenia wielokrotnie. 

To, co działko plazmowe robi z budynkami, to inna sprawa. W razie gdyby obcy okazali się wprawnymi architektami, UR skonstruowało je w taki sposób, by działko niszczyło budowle właściwie natychmiast. Broń tę można znaleźć, ale i stworzyć. Ponieważ do jej stworzenia UR wykorzystało technologię Obcych, da się je zbudować, łącząc legendarny pistolet z nanitem Obcych.

Za jednym razem z działka można wystrzelić jedną kulę plazmy (teoretycznie dwie, ale tylko przez krótką chwilę). Jeżeli jednak macie kilka działek i będziecie się między nimi przełączać, dacie radę strzelać wieloma kulami plazmy jednocześnie".

To nie koniec zmian w aktualizacji 17.21. Nad Zgliszczami pojawił się w grze statek ufoków, który nie podejmuje agresywnych działań. Wydawca zapewnia, że w niedalekiej przyszłości mamy poznać jego "prawdziwe przeznaczenie". 

Źródło: https://www.epicgames.com/fortnite/pl/news/fortnite-battle-royale-v17-21-update-the-plasma-cannon-enters-the-invasion

Tagi: Epic Games Fortnite Gearbox Software