Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.07.2021 12:58
Egzorcysta
738V

Nowy Egzorcysta będzie trylogią. Universal zapłacił krocie za 3 filmy

Universal Pictures nawiązało właśnie współpracę z Blumhouse, na mocy której powstaną nowe produkcje z cyklu „Egzorcysta”. Transakcja opiewała na zawrotną sumę, jednak horrory będą istotnym wzmocnieniem także dla platformy streamingowej Peacock. Powróci jedna z głównych postaci oryginału.

Wielkich powrotów filmowych ciąg dalszy. W zeszłym miesiącu przedstawialiśmy zwiastun nowej odsłony serii „Halloween”, czyli „Halloween Kills”, który zadebiutuje na wielkim ekranie w październiku 2021 roku, tymczasem Blumhouse na czele z reżyserem Davidem Gordonem Greenem zajmie się jeszcze jedną niezwykle popularną marką.

Mowa o serii „Egzorcysta”. Pierwszy z horrorów zadebiutował w 1973 roku i doczekał się kilku następnych opowieści. Jak się okazuje, Universal Pictures pragnie powrócić z klimatyczną historią – wytwórnia zapłaciła 400 mln dolarów za prawa do pokazania 3 filmów. Pomimo że od dłuższego czasu mówiło się o powrocie „Egzorcysty”, którego premiera została zaplanowana na 13 października 2023 roku, w grę wchodzi stworzenie 3 produkcji. Tak jak wcześniej wspominaliśmy, za reżyserię i scenariusz będzie odpowiedzialny David Gordon Green, który przyczynił się do efektownego wznowienia „Halloween”.

Zgodnie z doniesieniami New York Times trylogia będzie sequelem oryginalnej produkcji, lecz nie zabraknie nawiązań do późniejszych filmów, których twórcy „nie chcą wymazać”. Pierwsze widowisko w ramach nowego „Egzorcysty” skupi się na historii ojca, którego córka została opętana. Szukając ratunku dla dziecka mężczyzna spotka na swojej drodze Chris MacNeil, matkę Regan MacNeil, która padła ofiarą diabelskich mocy w pierwszym filmie serii. Tym samym stało się jasne, że do uniwersum powróci Ellen Burstyn, czyli aktorka znana z pierwowzoru.

„To kolejne interesujące dziedzictwo, którego mogę być częścią i mam nadzieję, że uda nam się to zrealizować w niedalekiej przyszłości. Ten film wymaga wielu badań, a nie tylko impulsywnego pisania scenariusza. Rozmawiasz z wieloma ludźmi. Czytasz mnóstwo książek i przeprowadzasz masę wywiadów. Oryginalny film był tak dramatycznie autentyczny. To o wiele więcej niż się spodziewałem, wchodząc w to. I chyba byłem naiwny, że tak myślałem. Ale przeprowadzenie wielu tych rozmów było bardzo ekscytujące” - powiedział o swoim udziale w filmie i pisaniu scenariusza reżyser David Gordon Green.

Co ciekawe, zgodnie z raportem NYT następne horrory trylogii mogą już zadebiutować na platformie Peacock – Universal pragnie zainteresować widzów swoim serwisem, a w dobie wielkich przejęć popularnych serii i tworzenia produkcji oryginalnych przez Netflix, HBO czy Apple, wytwórnia musi dążyć do wzbogacenia oferty.

Sprawdźcie nasze recenzje: „Zielony Rycerz”, „Sky Rojo” (2. sezon) oraz „Władcy Wszechświata: Objawienie, część 1”.

Źródło: https://www.indiewire.com/2021/07/exorcist-trilogy-universal-400-million-ellen-burstyn-1234653621/
https://variety.com/2021/film/news/universal-exorcist-trilogy-1235027500/

Tagi: egzorcysta film universal pictures