Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.07.2021 21:17
Battlefield 2042 na efektownym porównaniu
1866V

Battlefield 2042 na efektownym porównaniu. Zobaczcie wielkie zmiany w mapach z Battlefield 3 i Bad Company 2

Ripple Effect zadbało o odświeżenie kultowych map, które trafią do Battlefield 2042. Porównanie zestawia najnowszą produkcję DICE z klasycznymi lokacjami i w wielu miejscach deweloperzy zadbali o znaczące ulepszenie miejscówek.

Od premiery Battlefield Bad Company 2 i Battlefield 3 minęło sporo czasu, więc Ripple Effect nie mogło zadbać o szybkie przeniesienie lokacji. Na spotkaniu z przedstawicielami studia usłyszałem, że twórcy decydując się na Battlefield Portal od początku zdawali sobie sprawę, jak istotne będzie odpowiednie odświeżenie lokacji. Nie było to na pewno łatwe, ale twórcy musieli zająć się odrestaurowaniem terenów.

Wszystkie mapy zostały przygotowane na nowoczesnej technologii, więc otrzymają także rozbudowany system zniszczeń, a w niektórych miejscach dostrzeżecie nowe elementy – autorzy postanowili pochylić się nad uwagami fanów, by poprawić nawet balans map.

Najnowsze porównanie pokazuje, jak wiele się zmieniło od debiutów wspomnianych tytułów, ale co ważne – gracze mają zawsze czuć, że grają w produkcję z serii Battlefield. Czy taka propozycja ma sens? Przekonamy się już wkrótce, ale trzeba przyznać, że odświeżone tereny prezentują się naprawdę przyzwoicie.

Źródło: YouTube.com

Tagi: Battlefield 2042 DICE Electronic Arts