Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.07.2021 18:08
Wiedźmin z Korei powstaje u twórców PUBG
3070V

„Wiedźmin z Korei” powstaje u twórców PUBG-a. Studio ma wielkie plany

Autorzy PlayerUnknown's Battlegrounds chcą rzucić rękawice CD Projekt RED. Studio Krafton pracuje nad mrocznym RPG, który został przedstawiony jako „koreański Wiedźmin”. Gracze mogą liczyć na szereg różnych produkcji.

Wiedźmin jest dla wielu deweloperów wzorem gry RPG, więc nic dziwnego, że od czasu do czasu pojawiają się informacje, według których studia próbują stworzyć swoją wersję hitu CD Projekt RED.

Jak się okazuje, nawet autorzy PUBG chcą się zmierzyć z fenomenem przygody Geralta. Studio Krafton pracuje nad adaptacją koreańskiej powieści „The Bird That Drinks Tears” i deweloperzy opracowują „mrocznego RPG-a” single-player opisywanego jako „koreański Wiedźmin”.

Szczegóły przedstawił PlayerIGN, który relacjonował konferencję prasową deweloperów – studio ma opracować nie tylko grę, ale zamierzają zaproponować także komiksy oraz film.

Już wcześniej twórcy zapowiedzieli, że pracują nad „The Bird That Drinks Tears” i zamierzają na wiele sposobów wykorzystać IP. Studio zatrudniło już nawet hollywoodzkiego artystę koncepcyjnego Iaina McCaiga, który ma pomóc w opracowaniu projektów.

Trzeba oczywiście pamiętać, że Krafton nie zajmuje się wyłącznie marką PUBG. To właśnie ta firma zatrudniła Glena Schofielda, który ze swoim zespołem opracowuje The Callisto Protocol – tytuł ma być związany z marką PUBG, ale będzie to survival horror.

Źródło: https://www.thegamer.com/playerunknowns-battlegrounds-korean-witcher/

Tagi: korea PUBG Wiedźmin wiedźmin z korei