Iza Łęcka Iza Łęcka 15.01.2021 09:36
The Callisto Protocol
712V

The Callisto Protocol zostanie interesująco połączone z PUBG. Twórcy rozwijają wspólne uniwersum

Jak połączyć survival horror z produkcją Battle Royale? Na to pytanie postara się odpowiedzieć Glen Schofield, który wspólnie ze swoim zespołem pracuje nad The Callisto Protocol. Twórcy przygotowują grę w klimacie Dead Space, choć pragną stworzyć kilka połączeń ze światem PlayerUnknown's Battlegrounds.

Jeszcze kilka miesięcy temu Schofield wspomniał o opracowaniu „fabularnego PlayerUnknown's Battlegrounds”. Sporo musiało się zmienić, gdyż zamiast zaoferowania typowej historii osadzonej w grze Battle Royale, jego zespół opracuje pełnoprawny survival horror, który w wielu kwestiach inspiruje się serią Dead Space.

Gracze jednak wciąż zastanawiają się, w jaki sposób The Callisto Protocol zostanie połączone z PlayerUnknown's Battlegrounds i wygląda na to, że możemy liczyć na drobne relacje dwóch produkcji. Horror został umiejscowiony 300 lat po akcji z PUBG, a deweloperzy, wykorzystując jedną linię czasu, zapewnią pewne odwołania w obu tytułach:

„Obecnie pomagamy PUBG Corp jako zespół scenarzystów, pracując na wiedzy o PUBG i jego uniwersum. Oni mają własną oś czasu, a my do niej pasujemy. To nie będzie naprawdę głębokie, ale tu i tam pojawią się niewielkie powiązania. Prawdopodobnie od czasu do czasu będziemy nawiązywać do siebie nawzajem… Będzie to miało większy sens, gdy gra zadebiutuje!”

Pamiętajmy, że coraz więcej mówi się o rzekomym powstawaniu PUBG 2.0, który może zaoferować nie tylko klasyczną, dynamiczną rozgrywkę Battle Royale, ale przedstawi dodatkowe informacje o świecie produkcji.

Źródło: https://gamingbolt.com/the-callisto-protocol-dev-gives-more-detail-on-pubg-connection

Tagi: Krafton Striking Distance Studios The Callisto Protocol