Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.07.2021 13:53
Lamy w The Sims 4 Wiejska sielanka
487V

The Sims 4: Wiejska sielanka wprowadza do gry ciekawy Easter Egg. Twórcy udostępnili lamy

Pierwsi gracze mają okazję sprawdzać The Sims 4 Wiejska sielanka, czyli kolejne rozszerzenie do cenionej i wciąż rozbudowywanej gry studia Maxis. Twórcy za pomocą dodatku postanowili odpowiedzieć na prośby fanów i wrzucili do produkcji lamy.

The Sims 4 zadebiutowało na pierwszej platformie w 2014 roku, ale gra jest od tego czasu wciąż rozbudowywana i gracze mogą zapoznawać się z najnowszą zawartością. Dodatek „ Wiejskie życie” trafił już do pierwszych fanów, ale warto wspomnieć o pewnej ciekawostce – twórcy wsłuchali się w opinie fanów i dodali do produkcji słynny Easter Egg.

Jak się okazuje jeszcze przed premierą pierwszej odsłony The Sims nieoficjalną maskotką studia Maxis została lama – podobno Will Wright, twórca serii, był wielkim fanem tych zwierząt. To właśnie z tego powodu w kolejnych grach studia pojawiały się te zwierzaki.

Lamy zawitały do uniwersum już wcześniej – jako elementy ubioru, wystroju, w nazwach własnych (np. Stadion Lam), elementach miast (posągi lam). W dodatkach Na Studiach (The Sims 2) oraz Studenckie życie (The Sims 3) pojawiły się maskotki z tymi zwierzętami. Twórcy nawet podkreślają, że największą obelgą w tym świecie jest powiedzenie drugiemu Simowi, że jego matka „jest lamą”.

W The Sims 4 aktualnie mogliśmy sięgnąć po dekoracje z tym zwierzęciem, zabawkę czy też stół do gry „Nie obudź lamy”, ale świetna opcja pojawiła się w rozszerzeniu Wielka sielanka, ponieważ dodatek pozwala żyć zgodnie z naturą w uroczym brytyjskim miasteczku Henford-on-Bagley. Gracze mogą wybrać spokojne życie, uprawiać dorodne warzywa, brać udział w konkursach na jarmarku Finchwick, nawiązywać relacje z mieszkańcami podczas spokojnych pikników czy też hodować wyjątkowe zwierzęta – kurczaki, krowy czy też właśnie lamy.

Deweloperzy podkreślają, że te ostatnie są nieustraszonymi strażnikami kurczaków i bez zawahania oplują każdego lisa, który będzie chciał ukraść jaja z kurnika.

Warto przypomnieć, że dodatek The Sims 4 Wiejska sielanka jest już dostępny na Origin, Steamie oraz na konsolach PlayStation i Xbox.

The Sims 4 Wiejska sielanka infografika

Tagi: Electronic Arts Maxis The Sims The Sims 4