Twórcy Titanfall pracują nad nowym IP. Respawn stawia na rozgrywkę single-player

News
1033V
Twórcy Titanfall pracują nad nowym IP. Respawn stawia na rozgrywkę single-player
Iza Łęcka | 23.07.2021, 08:24

Studio odpowiedzialne za Titanfall, Apex Legends oraz Star Wars Jedi: Upadły zakon powoli rusza z nowym IP dla Electronic Arts. Rozpoczęła się rekrutacja specjalistów do następnego projektu – szczegóły przedstawił jeden z autorów misji „No Russian” z Call of Duty: Modern Warfare 2.

Obecnie Respawn Entertainment pracuje nad nową grą z uniwersum Star Wars oraz nieustannie rozbudowuje Apex Legends, czego efekty mogliśmy zobaczyć na wczorajszej imprezie wydawcy. Ekipa jednak nie marnuje czasu, dlatego kolejny zespół otrzymał zadanie wykreowania nowego IP.

Mohammad Alavi zaprosił deweloperów do współpracy. Projektant Titanfall potwierdził, że istnieje już mniejszy, ale „ambitny zespół”, który zajął się opracowaniem produkcji single-player. Wiele na to wskazuje, że twórca został doceniony za rozwój serii o wielkich mechach, gdyż od marca 2021 roku jest on jednym z dyrektorów kreatywnych Respawn Entertainment.

Możemy przyjąć, że w studiu są obecnie rozwijane przynajmniej trzy gry. Trudno stwierdzić, czy w przyszłości twórcy zamierzają ponownie pracować nad marką Titanfall. Pamiętajmy, że druga część została bardzo ciepło przyjęta przez graczy, a na początku roku wspominaliśmy, że ekipa otrzymała swobodę w rozwijaniu uniwersum.

Źródło: https://www.psu.com/news/respawn-is-developing-an-all-new-single-player-ip/

Komentarze (26)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych