Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.07.2021 14:02
Beyond Good & Evil 2
800V

Beyond Good & Evil 2 nadal powstaje, ale jest „zbyt wcześnie”, by potwierdzić premierę w 2024 roku

W 2017 roku zaprezentowano pierwszy zwiastun Beyond Good & Evil 2, ale tak naprawdę gra w tym czasie wciąż raczkowała. Od tego czasu niewiele się zmieniło, bo choć tytuł wciąż powstaje, to jednak nadal jest zbyt wcześnie, by mówić o konkretach.

Pierwszy zwiastun Beyond Good & Evil 2 wywołał sporo pozytywnych komentarzy, ale Ubisoft szybko sprowadził graczy na ziemię informując – w tym czasie deweloperzy wciąż dopracowywali technologię, na której gra powstaje. Studio potwierdziło, że 4 lata temu pozycja znajdowała się w „punkcie zerowym”.

Jak wiadomo sporo się od tego czasu wydarzyło na świecie oraz w samym Ubisofcie, jednak od dawna nie otrzymywaliśmy pozytywnych informacji dotyczących Beyond Good & Evil 2. Okazuje się, że produkcja nie została anulowana, jednak potrzebuje jeszcze sporo czasu.

Frédérick Duguet podczas spotkania z inwestorami potwierdził, że prace nad Beyond Good & Evil 2 przebiegają sprawnie. Mimo to studio nie ma dobrych wieści dotyczących debiutu – dyrektor finansowy nie mógł potwierdzić premiery w roku fiskalnym 2024 (od 1 maja 2023 roku do 31 marca 2024 roku):

„Poczyniliśmy duże postępy w pracach nad Beyond Good & Evil 2, ale na tym etapie jest jeszcze zbyt wcześnie, aby cokolwiek powiedzieć”.

Warto przypomnieć, że Beyond Good & Evil 2 nie jest jedyną pozycją Ubisoftu, która została zapowiedziana kilka lat temu, ale nadal nie możemy liczyć na szybką premierę – wczoraj prezentowałem na portalu szczegóły długiego rozwoju Skull & Bones.

Źródło: https://www.pcgamer.com/after-more-than-ten-years-its-still-too-soon-to-say-when-beyond-good-and-evil-2-might-be-out/

Tagi: Beyond Good Beyond Good & Evil 2 Ubisoft Wild Sheep Studio