Iza Łęcka Iza Łęcka 21.07.2021 09:46
Project 007
972V

James Bond od twórców Hitmana z nowymi szczegółami. Deweloperzy stawiają na znane rozwiązania

IO Interactive skupia się na kilku dużych produkcjach, a jedną z nich jest gra z uniwersum Jamesa Bonda. Co prawda, myśląc o premierze trzeba uzbroić się w cierpliwość, lecz uzyskane obecnie informacje rzucają nieco światła na nowy projekt. Ostatnie ogłoszenia o pracę potwierdzają, że studio nie zmienia dobrych przyzwyczajeń.

Pod koniec zeszłego roku twórcy serii Hitman ogłosili prace nad nową grą poświęconą przygodom Jamesa Bonda. Jak dotąd nie wiemy nic o premierze pozycji, jednak IO Interactive wciąż rekrutuje deweloperów, którzy będą dokładać swoją cegiełkę do nowego tytułu.

To właśnie najnowsze ogłoszenia zawierają kilka cennych informacji. Project 007 będzie trzecioosobową skradanką. Deweloperzy skorzystają ze swojego bogatego doświadczenia i ponownie pozwolą śledzić całą postać.

Zapewniona zostanie również „sandboxowa fabuła”, co może sugerować, że otrzymamy pełnoprawną historię, która będzie opowiedziana w otwartym świecie, bądź na rozległych mapach, gdzie ponownie swobodnie wykonamy poszczególne misje. Studio potwierdziło także, że zamierza dodać do "nowego Jamesa Bonda" mapy, przeciwników oraz wyzwania, które mają dostosowywać się do działań gracza.

Project 007 (tytuł tymczasowy) otrzyma „przełomową” sztuczną inteligencję, która zapewni niezwykle żywych, realistycznych i niebezpiecznych NPC-ów. Bohaterowie niezależni odgrywali znaczącą rolę już w serii poświęconej łysemu zabójcy, zatem możemy przypuszczać, że zespół dąży do rozbudowania wskazanego elementu.

Wydaje się, że nowy tytuł będzie wyraźnie czerpał ze znanych rozwiązań, dlatego jednym z wymagań wobec nowych pracowników jest znajomość poprzednich gier IO Interactive.

Źródło: https://www.dsogaming.com/news/new-details-surface-for-io-interactives-james-bond-game-will-be-third-person/
https://wccftech.com/project-007-third-person-sandbox-cutting-edge-ai/

Tagi: IO Interactive Project 007 (tytuł tymczasowy)