Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.07.2021 20:19
Wiedźmin 3 sezon Netflix
991V

Wiedźmin – 3 sezon już powstaje? Netflix ma przygotowywać historię

Pierwszy WitcherCon pozwolił nam spojrzeć na pełny zwiastun drugiego sezonu „Wiedźmina” oraz nawet poznaliśmy datę premiery historii. Netflix podobno nie zwalnia i już rozpoczął opracowanie nowej przygody. Platforma ma kontynuować wielką historię.

W następnych miesiącach na platformie Netflix zadebiutuje „Wiedźmin: Zmora wilka” oraz drugi sezon głównej historii „Wiedźmina”, a jednocześnie trwają prace nad spin-offem „The Witcher: Blood Origin”. Streamingowy gigant najwidoczniej nie zamierza rezygnować z rozwoju uniwersum, ponieważ według najnowszych informacji – już powstaje trzecia część przygody Geralta.

Redakcja Redanianintelligence otrzymała szczegóły od swoich źródeł – oficjalna wiadomość dotycząca przedłużenia historii na trzeci sezon to tylko kwestia czasu, ponieważ rozpoczęło się już przygotowanie scenariusza. Netflix ma postawić na znanych scenarzystów, którzy zajmują się już rozwojem tego IP.

Kiedy w tej sytuacji możemy spodziewać się „Wiedźmina 3” od Netflixa? Redanianintelligence potwierdza, że kluczowy w tym temacie jest harmonogram Henry'ego Cavilla, który w sierpniu rozpoczyna prace nad filmem „Argylle”, następnie ma mniejszą rolę w drugim sezonie „Enoli Holmes”, ale i tak w okresie od sierpnia do listopada/grudnia autorzy „Wiedźmina” mają pracować nad „The Witcher: Blood Origin”.

Według ostatnich informacji, na początku 2022 roku mają wystartować prace na planie „The Rosie Project”, gdzie wystąpi aktor – jeśli nic się nie zmieni, to po zakończeniu tego projektu, rozpocznie się filmowanie trzeciego „Wiedźmina” lub dziennikarze spekulują, że to właśnie opowieść z uniwersum Andrzeja Sapkowskiego może otrzymać pierwszeństwo i wtedy już za kilka miesięcy ma powstawać nowy sezon.

Netflix podobno chce opracować historię „tak szybko jak to możliwe” i jednocześnie z bardzo małymi opóźnieniami. Jeśli wszystko się uda, to trzecia część „Wiedźmina” trafi na Netflix w 2023 roku.

Źródło: https://redanianintelligence.com/2021/07/20/writing-begins-on-the-witcher-season-3/

Tagi: Netflix Wiedźmin Wiedźmin 3 Wiedźmin 3 sezon