Reżyser Dystrykt 9 i Chappie opracuje next-genową strzelankę. Neill Blomkamp wkracza do branży gier

Gry
809V
Reżyser Dystrykt 9 i Chappie opracuje next-genową strzelankę. Neill Blomkamp wkracza do branży gier
Wojciech Gruszczyk | 20.07.2021, 16:51

Neill Blomkamp nie zamierza zajmować się wyłącznie hollywoodzkimi filmami. Reżyser kilku cenionych produkcji dołączył do młodego studia, by wspólnymi siłami opracować next-genową strzelankę. Poznaliśmy pierwsze informacje dotyczące współpracy.

Neill Blomkamp zasłynął z między innymi takich produkcji jak: „Dystrykt 9”, „Elizjum” oraz „Chappie”, ale teraz autor chce wykorzystać swoje umiejętności, by pracować w branży gier. Twórca dołączył do młodego studia Gunzilla Games jako „Chief Visionary Officer”, by pomóc stworzyć tajemniczy shooter.

Dalsza część tekstu pod wideo

Będzie to pierwsza gra studia, które zostało założone w zeszłym roku, ale w firmie pracują utalentowani deweloperzy z Cryteku, Electronic Arts czy też Ubisoftu. Neill Blomkamp w rozmowie z redakcją IGN potwierdził, że jego rolą w projekcie jest podjęcie najlepszych decyzji podczas projektowania kluczowych elementów strzelanki.

Jak się okazuje, Neill Blomkamp jest graczem, który miał już nawet okazję pracować nad adaptacją „Halo”, ale film nie został zrealizowany. W nowej pozycji reżyser pomoże w między innymi „wpleceniu elementów narracyjnych” do strzelanki.

Gunzilla Games opracowuje sieciowy shooter PVP, który będzie dostępny na PlayStation 5, Xboksach Series X|S i komputerach osobistych, ale premiera odbędzie się dopiero za kilka lat. Studio od zeszłego roku zajmuje się pre-produkcją.

Źródło: https://www.ign.com/articles/neill-blomkamp-game-developer-gunzilla-multiplayer-shooter-narrative

Komentarze (17)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper