Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.07.2021 14:21
F1 2021
1897V

F1 2021 bez ray tracingu na PS5. Twórcy podjęli „trudną decyzję” i usuwają funkcję

Codemasters wydało nową aktualizację do F1 2021, która jednak nie wprowadza szeregu nowości. Deweloperzy potwierdzają, że musieli podjąć trudną decyzję i zdecydowali się zrezygnować z ray tracingu.

Premiera F1 2021 odbyła się w zeszłym tygodniu, ale Codemasters nadal nie zakończyło prac nad produkcją. Twórcy dzisiaj opublikowali nową aktualizację, która zajęła się usunięciem problemów ze stanem rozgrywki. Zespół najwidoczniej otrzymał informacje zwrotne od niektórych posiadaczy PlayStation 5, więc zdecydował się podjąć ważną decyzję.

F1 2021 mierzy się w niektórych sytuacjach z niedogodnościami, które najwidoczniej są związane z włączonym śledzeniem promieni w czasie rzeczywistym na PS5 – w rezultacie autorzy postanowili tymczasowo usunąć wsparcie RT:

„Zdajemy sobie sprawę z niestabilności gry dla ograniczonej liczby użytkowników na PS5, związanej z Ray Tracingiem. W związku z tym podjęliśmy trudną decyzję o tymczasowym wyłączeniu tej funkcji, aby zwiększyć stabilność produkcji. Zamierzamy włączyć ją ponownie tak szybko, jak to możliwe, a w odpowiednim czasie przekażemy dotyczącą pozycji”.

Jak się okazuje problemy pojawiły się wyłącznie na PlayStation 5, więc na Xboksie Series X i PC zainteresowani nadal mogą liczyć na upiększoną oprawę. Wkrótce powinniśmy otrzymać pozytywną wiadomość, w której firma potwierdzi opracowanie stosownej aktualizacji.

Sprawdźcie naszą recenzję oraz poradnik do F1 2021.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/f1-2021-makes-difficult-decision-to-temporarily-patch-out-ray-tracing-on-ps5/

Tagi: Codemasters Electronic Arts F1 2021