Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 20.07.2021 12:42
Resident Evil Villlage poprawiane na PC. Wydano patch po nagłośnieniu negatywnego wpływu DRM na framerate
596V

Resident Evil Villlage poprawiane na PC. Wydano patch po nagłośnieniu negatywnego wpływu DRM na framerate

Kilka dni temu Capcom obiecywał, że naprawi Resident Evil Villlage, zaraz po tym jak wydało się, że gra na PC działa źle przez system DRM Denuvo. Wydawca wydał dzisiaj ważny patch.

W zeszłym tygodniu okazało się, że Resident Evil Villlage działa znacznie płynniej z zainstalowanym crackiem, uwalniającym tytuł od systemu zabezpieczeń DRM, co nie powinno mieć miejsca. Capcom obiecał szybko zając się tym problemem i wydać łatkę.

Wygląda na to, że firma faktycznie wzięła się szybko do pracy, bo właśnie otrzymaliśmy patch do Resident Evil Villlage. Pliki wprowadzają przede wszystkim "optymalizacje" do tehchnologii zabezpieczeń DRM. To pierwszy patch wypuszczony do pecetowej wersji tego survival hororu.

Zmiany w patchu z 20 lipca 2021 r. do Resident Evil Village:

  • Wprowadzono zmiany tak by zoptymalizować technologię antypiracką w grze.
  • Wprowadzono wsparcie dla FidelityFX Super Resolution (FSR), najbardziej zaawansowanej technologii upscalingu oferowanej przez AMD. Gracze, którzy używają FSR będą się teraz cieszyć z wyższego framerate'u i ogólnie ulepszonego doświadczenia na PC.

Według pierwszych doniesień patch rozwiązuje problem z kiepskim frameratem, o którym pisaliśmy wcześniej. Gra na PC nadal wykorzystuje zabezpieczenia Denuvo, co podpowiada, że "przycinanie" gry w pewnych sekcjach związane było z jakimiś błędami Capcomu w implementacji tej technologii.

Patch jest już dostępny na Steam i powinien się pobrać automatycznie.

Źródło: https://www.dsogaming.com/patches/first-resident-evil-village-pc-patch-fixes-stutters-adds-amd-fsr-support/

Tagi: