Iza Łęcka Iza Łęcka 20.07.2021 09:42
Mistrz
740V

Mistrz na emocjonującym zwiastunie. Zbliża się premiera filmu z Piotrem Głowackim w roli głównej

Jeszcze w sierpniu widzowie będą mogli sprawdzić w kinach „Mistrza”, czyli film przedstawiający historię polskiego boksera, który walczył w obozie koncentracyjnym Auschwitz. Produkcja została zaprezentowana na nowym materiale.„Mistrz” to pełnometrażowy debiut reżysera Macieja Barczewskiego, który stworzył również scenariusz do obrazu. Historia skupia się na bokserze Tadeuszu „Teddym” Pietrzykowski, mistrzu przedwojennej Warszawy w wadze koguciej, który w 1940 roku trafił do obozu koncentracyjnego Auschwitz. Przez 3 lata jako więzień oznaczony numerem 77 sportowiec stoczył kilkadziesiąt walk na ringu, dla innych współwięźniów stając się symbolem walki z nazistowskim bestialstwem. Po pierwszym teaserze przyszedł czas na pełny zwiastun wprowadzający w historię pełną nadziei i walki o przetrwanie w najtrudniejszych warunkach.

Film zadebiutuje w kinach już 27 sierpnia. W rolach głównych zobaczymy Piotra Głowackiego („Bogowie”), Grzegorza Małeckiego („Kurier”), Marcina Bosaka („W ciemności”), Mariana Dziędziela („Dom zły”) oraz Piotra Witkowskiego („Proceder”).

„Jest to przede wszystkim opowieść o niezwykłym człowieku, który dzięki swojej pasji i umiejętnościom pokazał, że nawet w tak nieludzkich warunkach można pokonać zło i zachować godność. Tworząc scenariusz, podjąłem się tematu, który jest mi szczególnie bliski poprzez osobę dziadka, ocalałego z zagłady więźnia Auschwitz” - o filmie opowiedział reżyser Maciej Barczewski.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi ostatnimi recenzjami - 2 sezonu serialu „Mythic Quest” oraz filmu „Cwaniaki z Hollywood”.

Źródło: YouTube.com

Tagi: film Mistrz Trailer zwiastun