Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 19.07.2021 09:04
Microsoft Flight Simulator 2021 zachęca do ścigania huraganów. Kolejne nowości w wielkiej aktualizacji
858V

Microsoft Flight Simulator 2021 zachęca do ścigania huraganów. Kolejne nowości w wielkiej aktualizacji

Już w przyszłym tygodniu bibliotekę tytułów z Xbox Series X|S zasili Microsoft Flight Simulator, jedna z najbardziej wyczekiwanych, konsolowych premier tego roku.

Microsoft Flight Simulator przeleciał już sporą drogę od czasu swej premiery w 2020 roku. Na usprawnieniach tego lotniczego giganta skupili się niedawno deweloperzy z Asobo, którzy zaprezentowali wzrost wydajności obserwowany w grze wraz z nową wielką, piątą aktualizacją (Sim Update 5), która zostanie opublikowana na PC w dniu premiery xboksowego wydania gry, czyli 27 lipca.

Microsoft Flight Simulator zaczyna działać z Sim Update 5 nawet z 15-20 klatkami na sekundę więcej w tym samym miejscu (nad Nowym Jorkiem), przy identycznej konfiguracji sprzętowej PC, tak jak pisaliśmy ostatnio. Wszystko to uzyskano bez cięć w jakości wizualnej - dzięki ulepszeniu wykorzystywania procesora i pamięci RAM. W szczególności dzięki tym ulepszeniom wydajność gry zostanie udoskonalona na dużych lotniskach. Wydanie na XSX/XSS, które zadziała w DirectX 12, będzie od razu posiadać takie poprawki.

To nie koniec świetnych wieści - gra doczeka się też w aktualizacji Sim Update 5, wydawanej 27 lipca, poprawek graficznych. Lasy w Microsoft Flight Simulator zaczną teraz wyglądać bardziej imponująco - głównie dzięki rozszerzonemu promieniowi rysowania drzew. W 2022 roku otrzymamy kolejny World Update dla Stanów Zjednoczonych. W przyszłym roku pojawi się aż 6 takich aktualizacji - dla różnych regionów świata. Do gry wleci też niedługo tryb Replay, nad którym prowadzone są już finalne prace.

Gra doczekała się również 2 świeżych filmików z serii Why i Fly. Tym razem do wskoczenia do wirtualnego kokpitu przekonują Shinji Maeda i Acepilot2k7. Ten drugi gracz pokazuje jak ścigał w powietrzu huragan Laura, który uderzył na Luizjanę i Teksas w ubiegłym roku.

Źródło: https://www.flightsimulator.blog/2021/07/01/developer-interview/

Tagi: Asobo Studio Microsoft Flight Simulator Xbox Game Studios