Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.07.2021 17:29
Szef marki Xbox i prezes Epic Games chwalą Steam Deck
1015V

Szef marki Xbox i prezes Epic Games chwalą Steam Deck. Phil Spencer i Tim Sweeney zadowoleni ze sprzętu Valve

Valve już dzisiaj rozpocznie zamówienia przedpremierowe na Steam Deck i otwarta struktura platformy spotkała się z ciepłym przyjęciem kolejnych osób. Nawet szef marki Xbox i prezes Epic Games chwalą przenośne urządzenie.

Valve zaprezentowało Steam Deck i już dzisiaj złożymy zamówienia przedpremierowe na urządzenie. Firma zaoferuje graczom własny system, ale już potwierdzono, że platforma nie zostanie zamknięta, więc każdy klient będzie mógł zainstalować Windowsa, by następnie skorzystać z przykładowo sklepu Epic Games.

Już wcześniej informowaliśmy, że Steam Deck może okazać się świetną opcją dla Xbox Game Pass i najwidoczniej zgadza się z tym Phil Spencer. Szef marki Xbox pogratulował Valve urządzenia i przedstawiciel Microsoftu jest podekscytowany z opcji „zabrania ze sobą naszych gier, gdziekolwiek zdecydujemy się grać”.

Tim Sweeney również skomentował zapowiedź i szef Epic Games nie ukrywa, że jest to „niesamowity ruch Valve”. Epic Games Store jest konkurencją dla Steam, ale jak wiadomo Gabe Newell nie widzi problemu, by zainstalować inną aplikację na Steam Decku.

Źródło: TwitteR: XboxP3, TimSweeneyEpic

Tagi: Phil Spencer steam Steam Deck Tim Sweeney valve Xbox