Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.07.2021 16:59
Ghost of Tsushima i DualSense w kodzie aplikacji Netflix
3926V

Gry PlayStation na platformie Netflix? Ghost of Tsushima i DualSense w kodzie aplikacji Netflix

Netflix chce zaoferować na swojej platformie duże gry, które będą rozwijane na zlecenie streamingowego giganta, ale korporacja może zaskoczyć nową współpracą. W kodzie aplikacji platformy znalazły się materiały związane z produktami Sony.

Jak wiadomo Netflix oferuje na swojej platformie kilka gier, ale w ostatnich dniach firma zatrudniła Mike'a Verdu, który ma doprowadzić na serwery znacznie większe produkcje. Korporacja chce podobno już w przyszłym roku oferować ciekawe tytuły, które nie będą wyłącznie dodatkiem do filmów, seriali oraz dokumentów.

Jak się jednak okazuje – funkcja gier w platformie Netflix posiada roboczą nazwę „Shark” i w kodzie aplikacji na urządzeniach mobilnych (iOS) pojawiła się już ikonka „płetwy rekina”.

Jak się jednak okazuje, obok loga „N Gaming” (Netflix Gaming) znalazł się także obrazek prezentujący kontrolery DualSense z PlayStation 5 oraz grafika z Ghost of Tsushimy.

Sony już pracuje nad filmem „Ghost of Tsushima”, ale nie możemy oczekiwać, że produkcja wkrótce zadebiutuje i zostanie opublikowana w kinach lub na SVOD. W tej sytuacji nie brakuje głosów, według których Sony mogło dojść do porozumienia z Netflixem i będzie chciało oferować swoje pozycje przez streaming.

Są to wyłącznie przypuszczenia, ale trudno wytłumaczyć, dlaczego Netflix wrzucił do swojej aplikacji grafiki produktów Sony. Warto jednocześnie wspomnieć, że według raportu redakcji Bloomberg – w plikach platformy ukryte są już pierwsze gry.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/playstation-and-netflix-game-imagery-found-in-the-netflix-apps-data/

Tagi: Ghost of Tsushima N Gaming netflix Netflix Gaming PlayStation 5 ps5 Sony