Iza Łęcka Iza Łęcka 16.07.2021 13:32
Robert Downey Jr. w nowym serialu HBO
725V

Robert Downey Jr. wystąpi w nowym serialu HBO. Szykuje się adaptacja powieści nagrodzonej Pulitzerem

Jako Iron Man, Robert Downey Jr. zrobił już swoje i po dłuższej przerwie powróci na ekran, tym razem wcielając się w postacie drugoplanowe w nowej propozycji stacji HBO. Poznajcie szczegóły serialu „The Sympathizer”.

Po odłożeniu na bok kostiumu Iron-Mana popularny amerykański aktor powraca w nowej roli. Tym razem Robert Downey Jr. będzie współtworzył nowy projekt zrealizowany na zlecenie HBO - studio A24 oraz Downey Team będą zaangażowane w produkcję, natomiast reżyserem i producentem wykonawczym serialu, obok wspomnianego aktora i jego żony, został Park Chan-wook („Służąca”, „Pani Zemsta”, „Pan Zemsta”).

„The Sympathizer” będzie adaptacją niezwykle popularnej i nagrodzonej Pulitzerem powieści pod tym samym tytułem, której autorem jest Viet Thanh Nguyen. Historia poświęcona jest zmaganiom francusko- wietnamskiego szpiega, który donosił na rzecz Wietkongu. Zmuszony do wyjazdu do Stanów Zjednoczonych, będzie musiał działać na dwa fronty. Dzieło Nguyena było wielokrotnie porównywane do powieści Franza Kafki czy George'a Orwella.

Jak zostało określone, „The Sympathizer” to „porywająca eksploracja tożsamości i Ameryki, trzymająca w napięciu powieść szpiegowska i mocna historia o miłości oraz przyjaźni”. Nie poznaliśmy jeszcze aktora, który wcieli się w głównego bohatera, jednak na ekranie przede wszystkim zobaczymy wietnamskich artystów.

Najprawdopodobniej do udziału w produkcji skłoniło aktora spore wyzwanie - choć Downey Jr. zagra role drugoplanowe, wcieli się w różnych przedstawicieli amerykańskiego establishmentu (agenta CIA, hollywoodzkiego reżysera, obiecująco zapowiadającego się kongresmena) i zawsze będzie głównym antagonistą.

„Adaptacja ważnego i mistrzowskiego dzieła pana Nguyena wymaga wizjonerskiego zespołu. Z reżyserem Parkiem u steru oczekuję, że będzie to kreatywna przygoda producencka dla Susan, mnie i Downey Team oraz stymulujący proces dla mnie samego, który wcieli się w te złożone role drugoplanowe. A24 i HBO to idealne połączenie partnerów i współtwórców. (...) To dokładnie taki rodzaj wyzwania, jakiego łaknąłem i wierzę, że dostarczymy naszym widzom wyjątkowych wrażeń z oglądania”.

Warto wspomnieć, że Team Downey już współpracowało z HBO, czego efektem jest serial „Perry Mason” - sprawdźcie naszą recenzję.

Źródło: https://deadline.com/2021/07/hbo-a24-partner-viet-thanh-nguyens-the-sympathizer-robert-downey-jr-1234793468/

Tagi: HBO Robert Downey Jr. serial Sympatyk The Sympathizer