Iza Łęcka Iza Łęcka 16.07.2021 08:59
Crossfire X
1097V

Crossfire X trafi na Xboksy w 2021 roku? Twórcy pokazują ulepszoną grafikę

Deweloperzy odpowiedzialni za Crossfire X przerywają ciszę. Zaprezentowano nowe materiały z gry, która jeszcze w 2021 roku powinna zadebiutować na Xboksach Series X|S i Xboksie One. Gracze wezmą udział w 30-osobowych starciach.

W listopadzie zeszłego roku autorzy Crossfire X opóźnili premierę strzelanki i od tego czasu szczędzili pozytywnych wiadomości na temat rozwoju gry. Zgodnie z założeniami tytuł zadebiutuje w 2021 roku na Xboksach Series X|S i Xboksach One, jednak do pełni szczęścia brakuje ostatecznej daty premiery. Nad produkcją pracują dwa studia: Smilegate, które zajmuje się trybem sieciowym, oraz Remedy Entertainment skupiające się na fabularnej kampanii.

Po miesiącach ciszy na witrynie produkcji zostały opublikowane nowe materiały z rozgrywki multiplayer. Producent wykonawczy Crossfire X potwierdził, że deweloperzy zajmowali się ulepszeniem graficznym map. W tytule pojawi się tryb przeznaczony dla 30 osób, w którym dwie drużyny zawalczą o przejęcie pięciu punktów – zajęcie poszczególnej lokacji pozwoli otworzyć skrzynię z zaopatrzeniem.

W Crossfire X będzie można również sprawdzić wariant rozgrywki zatytułowany Infection – opcja przeznaczona dla 16 graczy będzie polegać na jak najdłuższym przetrwaniu podczas rywalizacji z zainfekowanymi uczestnikami. Smilegate potwierdziło także system Tactical Growth, który pozwoli skorzystać z ulepszeń dostępnych w danej rundzie – w przypadku ofensywnych możliwości przykładowo zwiększymy obrażenia, natomiast dla obrony wykorzystamy taktyczną tarczę czy skorzystamy z regeneracji zdrowia.

Sprawdźcie wspomniane ulepszenia oprawy:

Crossfire  - 1

Crossfire  - 2

Crossfire  -3

Crossfire  - 4

Crossfire  - 5

Crossfire  - 6

Crossfire  - 7

Crossfire  - 8

Crossfire  - 9

Crossfire  - 10

Źródło: https://crossfirex.com/en/news/3120788

Tagi: Crossfire X Smilegate Entertainment Xbox Game Studios