Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 15.07.2021 09:04
The Legend of Zelda: Skyward Sword HD w testach grafiki i płynności animacji. Porównanie z wydaniem na Wii
793V

The Legend of Zelda: Skyward Sword HD w testach grafiki i płynności animacji. Porównanie z wydaniem na Wii

The Legend of Zelda: Skyward Sword HD będzie już od jutra szeroko dostępne dla posiadaczy Nintendo Switchów. Sprawdźmy, jak deweloperzy poradzili sobie z upiększaniem tej pozycji.

Pojawiły się już pierwsze porównania graficzne The Legend of Zelda: Skyward Sword HD z pierwotnym wydaniem gry na Wii. Ekipa ElAnalistaDeBits wzięła pod lupę nie tylko rozdzielczość, w jakiej działa nowa wersja, ale przede wszystkim płynność animacji.

W stacjonarnym trybie The Legend of Zelda: Skyward Sword HD działa w rozdzielczości 1080p. Tryb przenośny zapewnia 1280x720 pikseli. Generalnie zmian wizualnych między dwoma trybami ("zadokowanym" i mobilnym) na szczęście nie ma zbyt wiele. Switch w konfiguracji handheldowej wyświetla trochę gorsze cienie i mniejszy wydaje się promień rysowania obiektów. Śmiało można jednak powiedzieć, że deweloperzy wykonali na tym polu dobrą robotę.

To, co najważniejsze, czyli płynność animacji, w obu trybach zabawy stoi na bardzo satysfakcjonującymi poziomie. The Legend of Zelda: Skyward Sword HD działała na Wii w 30 klatkach na sekundę. Wydanie na Switch zapewnia natomiast stabilne 60 fps - zarówno przy podłączaniu Switcha do TV, jak i w trakcie mobilnego grania.

W filmiku pojawia się wzmianka na temat mClassic, co możecie potraktować jako ciekawostkę. Chodzi bowiem o hardware'ową przystawkę do Switch, która ma poprawiać jakość wizualną w grach. Szerzej na temat mClassic w zeszłym roku opowiadała ekipa Digital Foundry (ostatni filmik).
Tagi: Nintendo Tantalus The Legend of Zelda: Skyward Sword HD