Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.07.2021 21:29
Joy-Con - Nintendo Switch
2309V

Joy-Cony od Nintendo Switcha naprawione kawałkiem kartonu. YouTuber eliminuje problem dryfujących analogów

Nintendo nadal nie poradziło sobie z dryfującymi analogami w kontrolerach do Nintendo Switcha, ale okazuje się, że niedogodności można wyeliminować za pomocą kawałka kartonu. YouTuber pokazał proces usprawnienia pada.

Systematycznie pojawiają się nowe informacje dotyczące problematycznej konstrukcji Joy-Conów. Japoński producent mierzy się nawet z pozwami zbiorowymi, jednak wiele na to wskazuje, że problem można w bardzo prosty sposób wyeliminować – tak przynajmniej twierdzi autor z kanału VK's Channel.

Jego zdaniem problemem Joy-Conów jest metalowa obudowa trzymająca drążek, która z powodu rozgrywki staje się luźna i oddziela się od analoga. Jednak właśnie wrzucenie kawałka kartonu (grubość 1mm) pod element sprawia, że ten nie może się wysuwać i wszystko działa.

Na filmie zobaczycie dokładne wytłumaczenie problemu dryfujących analogów w Joy-Conach oraz poradnik naprawy sprzętu. Autor podkreśla, że właśnie w taki sposób poprawił dwa pady i działają one już od dwóch miesięcy.

Macie w domu Joy-Cony z wadliwymi analogami? Sprawdźcie poniższy materiał, który może pomóc w szybkim usprawnieniu kontrolerów.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/youtuber-fixes-switch-joy-con-drift-with-a-piece-of-cardboard/

Tagi: Joy-Cony Nintendo Nintendo Switch Switch