Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.07.2021 15:06
Gears of War x Unreal Engine 5
1591V

Twórcy Gearsów szykują się do pokazu dema technologicznego na Unreal Engine 5. Studio opublikowało zajawkę

The Coalition opracowuje już nowe produkcje, jednak na gry zaczekamy trochę dłużej. Studio potrzebuje więcej czasu, by opanować Unreal Engine 5, ponieważ właśnie na tym silniku powstają już wszystkie nowe produkcje autorów serii Gears of War. Kanadyjczycy chcą pokazać możliwości silnika i zapowiadają swój pokaz.

Gears of War 6 pewnie powstaje, jednak przynajmniej aktualnie The Coalition nie śpieszy się z prezentacją nowej gry. Twórcy potwierdzili przejście na najnowszą technologię Epic Games, więc możemy liczyć, że deweloperzy w przyszłości zaprezentują prawdziwie next-genową przygodę.

The Coalition jednak chce pokazać światu swoją prace i podczas Game Developers Conference odbędzie się prezentacja dema technologicznego stworzonego przez twórców Gears of War na Unreal Engine 5. Na dobry początek studio pokazało zrzut ekranu nazwany „Alpha Point”, który ma zwiastować nadejście prezentacji.

Na GDC 2021 (19-23 lipca) powinniśmy spojrzeć na wiele next-genowych technologii, ponieważ kolejni deweloperzy chcą skupić się wyłącznie na najnowszych platformach. Pomóc ma w tym między innymi silnik Epic Games, który został już udostępniony deweloperom, ale jego pełna premiera odbędzie się na początku 2022 roku.

Źródło: https://gamingbolt.com/gears-developer-teases-upcoming-unreal-5-tech-demo-alpha-point-with-screenshot

Tagi: Gears gears of war gears of war 6 The Coalition Unreal Engine 5