Xbox stawia na narracyjne gry. Microsoft szykuje się do przejęć

Gry
2228V
Xbox stawia na narracyjne gry. Microsoft szykuje się do przejęć
Wojciech Gruszczyk | 13.07.2021, 14:23

Microsoft dopiero dołączył do swojej rodziny Bethesdę, ale studia odpowiedzialne za takie gry jak Starfield, DOOM i The Evil Within to początek wielkich inwestycji. Amerykańska korporacja już planuje kolejne ruchy i zamierza znacząco rozszerzyć Xbox Game Studios.

Microsoft w zeszłym miesiącu zaprezentował wiele mocnych gier zmierzających na Xboksy Series X|S, Xboksa One czy też PC, ale możemy mieć pewność, że firma nie odsłoniła swoich wszystkich kart. Na temat planów wypowiedział się Phil Spencer, który podczas rozmowy z dziennikarzem The Guardian wspomniał o ciekawej sytuacji – zespoły Xbox Game Studios pracują nad fabularnymi produkcjami.

Dalsza część tekstu pod wideo

Redaktor The Guardian wymienił takie przygody jak The Last of Us, Spider-Man czy God of War, które królują na platformie Sony i jak się okazuje – Microsoft również chce zapewnić opowieści na takim poziomie.

Szef marki Xbox zaznaczył, że takich tytułów powstaje „więcej niż kiedykolwiek w historii Xboksa”, ponieważ amerykańska korporacja chce zaskakiwać graczy nowymi IP. Firma zdaje sobie również sprawę, że mając Xbox Game Pass, może podejmować pewne ryzyko, ponieważ pozycja może trafić do usługi i tam osiągnąć niespodziewany sukces.

Jak wiadomo wydawcy muszą mieć pewność, że produkcja na siebie zarobi, więc najlepszym rozwiązaniem jest zaoferowanie sieciowej propozycji – teraz dzięki Xbox Game Pass Microsoft może myśleć inaczej.

Podczas dyskusji Phil Spencer oraz Matt Booty (szef Xbox Game Studios) byli zgodni, że deweloperzy muszą „opowiadać nowe historie”, a do tego niezbędne jest zainwestowanie w studia w Indiach, Afryce lub nawet Ameryce Południowej – i najwidoczniej takie są plany Microsoftu:

„Byłoby dla mnie zaskoczeniem, gdyby tak się nie stało. Po prostu wiem, jakie talenty są dostępne i jakie narzędzia [takie jak silniki gier Unity i Unreal] są o wiele bardziej powszechne... Byłbym zaskoczony, gdyby w ciągu najbliższych trzech do pięciu lat nie pojawiły się liczne studia w miejscach, które nie są tradycyjnymi centrami rozwoju gier wideo” – powiedział Phil Spencer

Microsoft najwidoczniej liczy, że będzie mógł zainwestować w nowe zespoły, które ze względu na swoje umiejscowienie zaoferują graczom ciekawe przygody.

Źródło: https://www.theguardian.com/games/2021/jul/13/phil-spencer-future-of-microsoft-xbox-risks-narrative-games

Komentarze (186)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper