Iza Łęcka Iza Łęcka 13.07.2021 07:00
Forza Horizon 5
1611V

Forza Horizon 5 na nowych ujęciach z rozgrywki. Twórcy potwierdzają następne szczegóły

Playground Games kontynuuje promocję najnowszego festiwalu, który zaprowadzi graczy do Meksyku. Wyczekujący na debiut Forzy Horizon 5 mogą spojrzeć na świeże fragmenty rozgrywki. Ujawniono także szereg nowych informacji dotyczących pozycji.

Forza Horizon 5 będzie dla wielu graczy jedną z najważniejszych premier drugiej połowy roku. Zainteresowanie wyścigami podsyca sam zespół Playground Games, który systematycznie dzieli się nowymi szczegółami dotyczącymi produkcji.

Podczas wczorajszej audycji studio skupiło się na zaprezentowaniu ulepszeń związanych z dźwiękami samochodów – te zmieniają się w czasie rzeczywistym, nieustannie oferując odbiorcom nowe doznania. Prezentację systemu zobaczycie na poniższej relacji, natomiast gameplay rozpoczyna się w 17 minucie i 38 sekundzie.

Co więcej, to nie koniec interesujących informacji, ponieważ przedstawiciele PlayGround Games wskazali kilka konkretów o nowościach w grze. W Forza Horizon 5 pojawią się kabriolety, a gracze otrzymają opcję otwierania i zamykania dachów – funkcja zostanie ustawiona pod jednym z przycisków.

Na festiwalu nie zabraknie Drag Racing, a przemierzając Meksyk trafimy na wiele różnych zwierząt – flamingi, dzikie psy, osły, kozy czy też owce. Brytyjscy deweloperzy znacząco rozbudowali system personalizacji pojazdów, dzięki czemu w grze znajdziemy „ponad 100 nowych felg, 100 nowych części do ulepszeń wizualnych, tysiące nowych części do ulepszeń wydajności, plus możliwość malowania zacisków hamulcowych”. Autorzy rozszerzyli także katalog personalizacji postaci i uwzględnili chociażby stosowanie rozmaitych zaimków czy dodanie protez.

Już we wcześniejszych komunikatach prezentowano rozmaite zjawiska pogodowe oraz przygotowano ujęcia ukazujące zmieniające się niebo, tymczasem twórcy zapowiedzieli, że szybko zmieniająca się pogoda będzie miała bardziej ograniczony zakres – w niektórych miejscach doświadczymy burz piaskowych czy śnieżyc, podczas gdy w innych częściach mapy, w zależności od pory roku, będzie panowała zupełnie inna atmosfera. Będziemy mieć także okazję przemierzać kręte uliczki miasta Guanajuato.

Źródło: https://www.purexbox.com/news/2021/07/new_forza_horizon_5_details_confirm_convertibles_drag_races_and_flamingos

Tagi: Forza Horizon 5 PlayGround Games Xbox Game Studios