Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.07.2021 18:27
PlayStation 4 i Xbox One
3616V

PS4 i XOne zaczyna brakować w sklepach. Pierwsze firmy potwierdzają duże problemy

Sony i Microsoft skupiają się na przygotowaniu kolejnych egzemplarzy PlayStation 5 i Xboksów Series X|S, ale okazuje się, że gracze nadal chętnie sięgają po urządzenia z poprzedniej generacji. Sytuacja jest jednak problematyczna, ponieważ pierwsze sklepy nie mają wolnych sztuk PS4 i XOne.

W ostatnich miesiącach Sony oraz Microsoft systematycznie informowały o dostawach kolejnych egzemplarzy PlayStation 5 i Xboksów Series X|S. Sytuacja jest jednak interesująca, ponieważ w pierwszych miejscach zaczyna także brakować PlayStation 4 i Xboksa One.

W Stanach Zjednoczonych pojawiły się poważne problemy z dostępnością platform poprzedniej generacji – Amazon, Target, Walmart, a nawet GameStop walczą o wolne sztuki PS4 i XOne.

Niektóre punkty zdecydowały się nawet wykupować urządzenia od konkurencji, by następnie sprzedawać je z dużą przebitką – taką sytuację gracze widzieli w przypadku między innymi PlayStation 4 Slim (1TB). Sprzęt początkowo był dostępny za 300 dolarów, a następnie trafił do Walmartu za 450 dolarów.

Redakcja Kotaku otrzymała nawet wiadomość od swoich źródeł, według których w GameStop mierzy się z problemem dostępności DualShocków 4. Wolne sztuki są oczywiście sprzedawane w droższej cenie. Nie brakuje podobno nawet fałszywych ofert, w których sprzedawcy oferują nieoficjalne pady jako te oryginalne.

Sytuacja odrobinę lepiej wygląda w przypadku Xboksów One, bo choć kontrolery z poprzedniej generacji są trudno dostępne, to jednak gracze mogą korzystać z urządzeń przygotowanych dla Xboksów Series X|S.

Jak wiadomo Sony i Microsoft skupiają się teraz na opracowaniu kolejnych sztuk PlayStation 5 i Xboksów Series X|S, więc w kolejnych miesiącach problem z dostępem do PS4 i XOne może się zwiększać.

Źródło: https://kotaku.com/ps4s-and-xbox-ones-are-now-just-as-hard-to-find-as-next-1847252612

Tagi: PlayStation PlayStation 4 ps4 Xbox xbox one xone