Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.07.2021 14:38
PES 2021 Polska
1334V

Polska wicemistrzem Europy w PES eEuro 2021. Zobaczcie mecze reprezentacji

Polski Związek Piłki Nożnej prezentuje wyniki rodzimej kadry w zmaganiach UEFA eEuro 2021. Polacy osiągnęli historyczny wynik i dopiero w finale musieli uznać wyższość przeciwników. Poznajcie szczegóły i zobaczcie mecze reprezentacji.

Reprezentacja Polski nie wyszła nawet z grupy na Mistrzostwach Europy, ale na szczęście nasza kadra poradziła sobie znacznie lepiej na UEFA eEuro 2021. W kwalifikacjach do turnieju brało udział 55 reprezentacji wystawianych przez europejskie związki piłkarskie, ale w samym finale, który odbył się w dniach 8-10 lipca, swoje mecze rozegrało wyłącznie 16 najlepszych drużyn. Wszyscy zainteresowani walczyli o pulę nagród wynoszącą 100 tysięcy euro.

W reprezentacji Polski znaleźli się: Jan „Jancio” Wójcik, Bartłomiej „Ronbalto” Bałdyś i Mikołaj „TheOnly1Ziko” Ziętek – to właśnie ten zespół wygrał grupę kwalifikacyjną z Niemcami, Bułgarią, Kazachstanem oraz Łotwą. Ten wyczyn sprawił, że piłkarze awansowali do turnieju finałowego.

W grupie Polacy trafili na jednych z faworytów turnieju (Serbów), z którymi niestety nie udało się wygrać (2:3), ale w pozostałych spotkaniach (Czarnogóra 3:2, 4:2), to rodacy okazali się lepsi, więc wskoczyli do fazy pucharowej. W ćwierćfinale reprezentacja wygrała z Rumunią (2:1), w półfinale z Hiszpanią (2:0) i dopiero w finale Biało-Czerwoni uznali wyższość przeciwników – to Serbowie (1:3) okazali się mistrzami turnieju.

Tak prezentują się wszystkie wyniki naszej reprezentacji:

Wyniki Polaków w fazie grupowej (rozgrywanej w formacie GSL):

  • Polska 3:2 Czarnogóra
  • Polska 2:3 Serbia
  • Polska 4:2 Czarnogóra

Wyniki Polaków w fazie pucharowej:

  • Ćwierćfinał – Polska 2:1 Rumunia
  • Półfinał – Polska 2:0 Hiszpania
  • Finał – Polska 1:3 Serbia

Jarosław Radzio, koordynator PZPN eFutbol, podkreśla, że zajęcie drugiego miejsca na turnieju to bardzo dobry rezultat:

„Wicemistrzostwo Europy to wielki sukces dla naszej reprezentacji w drugim roku działalności projektu PZPN eFutbol. Nie stawiano na nas, a dzięki pracy całego zespołu udało się osiągnąć historyczny wynik. Polska reprezentacja w tle faworytów goniła krok po kroku za swoimi marzeniami i szczególne gratulacje dla Mikołaja oraz Janka, którzy podczas turnieju finałowego bardzo dobrze się uzupełniali. Widzieliśmy wielkie zainteresowanie transmisją zarówno na kanale Łączy nas piłka oraz na kanałach TVP Sport, co może skutkować rozwojem sceny gry PES w Polsce”.

Źródło: Informacja prasowa: PZPN

Tagi: eFootball PES 2021 Season Update Konami PES Productions