The Legend of Zelda oficjalnie najdroższa! Rekord ceny pojedynczej gry na aukcji oficjalnie pobity

Gry
1732V
The Legend of Zelda oficjalnie najdroższa! Rekord ceny pojedynczej gry na aukcji oficjalnie pobity
Kajetan Węsierski | 10.07.2021, 11:30

Pamiętacie, gdy kilka miesięcy temu zaplombowana kopia o przygodach Mario została sprzedana za ponad 660 tysięcy dolarów i stała się najdroższą grą w historii? Cóż, to już przeszłość. 

Aukcje z wyjątkowymi przedmiotami to wręcz codzienność w branży gier wideo. Jakiś czas temu ogłoszono na przykład liczne licytacje związane z filmami, gdzie największym rarytasem miał być kapelusz Indiany Jonesa (wyceniano go na około ćwierć miliona dolarów). Tego typu rzeczy to coś normalnego i prawdziwa gratka dla kolekcjonerów takich dóbr - każdy chce mieć jakiś unikat. 

I czasem jesteśmy w stanie sypnąć naprawdę niezłym groszem. Tak było w przypadku gry Super Mario Bros. z 1985 roku, która została zakupiona na aukcji za 660 tysięcy dolarów! Od początku kwietnia trzymała więc rekord najdroższej pozycji w historii, jeśli chodzi o tę branżę. Jak się domyślacie, niedawno straciła swój tytuł. Nową najcenniejszą grą stała się dwa lata młodsza The Legend of Zelda.

Cena? Okrągłe 870 tysięcy dolarów. Na kwotę składało się kilka elementów. Kartridż z grą znajduje się w oryginalnym pudełku, jest fabrycznie zaplombowany i profesjonalnie „sklasyfikowany” pod względem jakości jego stanu. Heritage Auctions (platforma, na której gra została wystawiona) twierdzi, że liczbę egzemplarzy tego tytułu w takim stanie i takiej formie można policzyć na palcach jednej ręki.

Źródło: https://gamerant.com/legend-of-zelda-auction-870000/

Komentarze (46)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper