Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.07.2021 15:20
Sophia Brown w The Witcher: Blood Origin
1646V

Wiedźmin ma nową główną bohaterkę. Sophia Brown wystąpi w The Witcher: Blood Origin

Netflix właśnie potwierdził nową aktorkę, która wystąpi w „The Witcher: Blood Origin”. W oczekiwanym prequelu „Wiedźmina” zobaczymy aktorkę znaną z między innymi „Guerrilla”, „Obserwowani” i „Klika”. Sophia Brown dołączyła do obsady.

W kwietniu informowaliśmy naszą społeczność o zaskakującej sytuacji – Jodie Turner-Smith z powodu opóźnień w prac nad „The Witcher: Blood Origin” zrezygnowała z głównej roli. Netflix od tego czasu nie potwierdzał, kto wcieli się w Éile, ale właśnie otrzymaliśmy oficjalną wiadomość.

Sophia Brown została obsadzona w roli Éile w serialu „The Witcher: Blood Origin” – będzie to elitarna wojowniczka, która poszukuje zemsty. Tak prezentuje się oficjalny opis postaci:

„Éile to elitarna wojowniczka obdarzona głosem bogini, która opuściła swój klan i pozycję strażniczki królowej, aby podążać za głosem serca i wieść życie jako wędrowna śpiewaczka. Jednak gdy na Kontynencie przychodzi dzień ostatecznego rozrachunku, ponownie chwyta za miecz w poszukiwaniu zemsty i odkupienia”.

Netflix już wcześniej potwierdził, że „The Witcher: Blood Origin” to sześcioodcinkowy limitowany prequel głównej historii, a wydarzenia zostały osadzone 1200 lat przed akcją znaną z „Wiedźmina”. Autorzy chcą opowiedzieć o pochodzeniu i losach pierwszego Wiedźmina oraz o wydarzeniach, które doprowadziły do „Koniunkcji Sfer” – kiedy to światy potworów, ludzi i elfów połączyły się.

Już wcześniej potwierdzono, że w „The Witcher: Blood Origin” wystąpią Michelle Yeoh oraz Laurence O'Fuarain.

Źródło: Informacja prasowa: Netflix Polska

Tagi: The Witcher: Blood Origin Wiedźmin Witcher