Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.03.2021 14:58
The Witcher: Blood Origin
431V

Wiedźmin zbiera obsadę. Laurence O'Fuarain wystąpi w Witcher: Blood Origin

Netflix właśnie potwierdził kolejnego aktora, który wystąpi w nadciągającym wielkimi krokami „The Witcher: Blood Origin”. W limitowanym prequelu do wydarzeń z „Wiedźmina” wystąpi Laurence O'Fuarain – aktora możecie kojarzyć z „Gry o tron” oraz „Wikingów”.

W ostatnich dniach twórcy „Wiedźmina” przedstawili nowych bohaterów występujących w drugim sezonie głównej historii, ale Netflix nie zapomina o prequelu. Właśnie potwierdzono, że Laurence O'Fuarain wystąpi w „The Witcher: Blood Origin”. Wcześniej przedstawiono główną bohaterkę, ale aktor znany z „Gry o tron” oraz „Wikingów” również odegra ważną rolę w nowej historii.

Laurence O'Fuarain wcieli się w postać Fjalla, który będzie podążał za zemstą, ponieważ stracił swoją ukochaną:

„Urodzony w klanie wojowników, którzy przysięgli chronić Króla, Fjall nosi w sobie zadrę. Stracił ukochaną osobę, która zginęła w walce próbując go ocalić. To wydarzenie nie pozwala mu się zatrzymać ani pogodzić z samym sobą i otaczającym go światem. W swoim dążeniu do odkupienia, Fjall będzie walczył u boku najbardziej nieoczekiwanych sojuszników i wkroczy na drogę zemsty prowadzącą przez kontynent pogrążony w chaosie”.

The Witcher: Blood Origin” przedstawi dawno zapomnianą historię osadzoną w świecie elfów, która wydarzyła się 1200 lat przed historią prezentowaną przez Netflix w „Wiedźminie”. Serial ma opowiedzieć o pochodzeniu i losach pierwszego Wiedźmina oraz o wydarzeniach, które doprowadziły do “Koniunkcji Sfer”, kiedy to światy potworów, ludzi i elfów połączyły się.

Netflix potwierdził, że jest to limitowany serial, który zostanie zakończony po sześciu odcinkach. Producentami wykonawczymi zostali Lauren Schmidt Hissrich i Declan de Barra, który pełnić będzie też funkcję showrunnera. W zespole znajduje się również Andrzej Sapkowski – twórca uniwersum ponownie został konsultantem kreatywnym. Natomiast Jason Brown i Sean Daniel z Hivemind oraz Tomek Bagiński i Jarek Sawko z Platige Films będą producentami wykonawczymi.

Źródło: Informacja prasowa: Netflix Polska

Tagi: Laurence O'Fuarain The Witcher: Blood Origin Wiedźmin