Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.07.2021 20:14
Astro Colony
643V

Astro Colony zaliczyło świetny start na Kickstarterze. Gra reprezentanta Polski w SC2 zbiera pochwały

Sympatycy Factorio i Space Engineers powinni zainteresować się produkcją Terad Games. Młody zespół opracowuje Astro Colony, które świetnie poradziło sobie na Kickstarterze. Poznajcie ciekawą produkcję.

Astro Colony to sandbox podejmujący temat tworzenia i automatyzacji kolonii, którego deweloperzy mierzą się z wyzwaniem połączenia kilku koncepcji i zaproponowania swojej gry. Do naszej redakcji napisał główny programista studia przedstawiając pozycję następującymi słowami:

„Astro Colony to gra typu sandbox na temat tworzenia i automatyzacji kolonii (Factorio) w trakcie eksplorowania nieskończonego kosmosu (Space Engineers) stworzonego z voxeli (Minecraft), które możemy dowolnie modyfikować” – Lukasz Czarnecki

Jeśli w ostatnich latach mieliście okazję obserwować scenę StarCrafta 2, to bez problemu skojarzycie nazwisko – Lukasz Czarnecki to tak naprawdę były zawodnik takich zespołów jak Team Dignitas, który po zakończeniu kariery w sportach elektronicznych zajmował się produkcją gier. W swoim czasie był on nawet jednym z deweloperów Splash Damage, w którym miał okazję pracować nad Halo: The Master Chief Collection.

Wracając jednak do samego Astro Colony – tytuł łączy znane koncepcje i taka propozycja zbiera pochwały od wielu graczy. Gra już teraz zebrała 51 tysięcy zł na Kickstarterze, ale akcja wciąż trwa – tutaj znajdziecie dokładne szczegóły.

Jeśli koncepcja połączenia Factorio ze Space Engineers i Minecraftem trafiła w Wasz gust, to sprawdźcie poniższy zwiastun. Astro Colony znalazło się na Steam, więc możecie wrzucić pozycję na listę życzeń.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Astro Colony kickstarter