Iza Łęcka Iza Łęcka 07.07.2021 16:30
Ninendo Switch OLED
7053V

Nintendo Switch OLED w Polsce – znamy cenę [Aktualizacja #1]

Wczoraj Big N ujawniło Nintendo Switch OLED, który będzie dostępny w sprzedaży już w 2021 roku. Okazuje się, że już dzisiaj pierwsze sklepy rozpoczną zbieranie zamówień przedpremierowych. Klienci muszą jednak przygotować większy budżet, by postawić w swoich czterech ścianach nowy model.

Nintendo Switch OLED będzie dostępny w pierwszej połowie października, tymczasem część graczy może już dzisiaj złożyć zamówienia przedpremierowe na nową propozycję. W obliczu wielu plotek mówiących o nowych parametrach sprzętu nie wszyscy entuzjaści marki są przekonani do przedstawionej wizji konsoli, jednak Japończycy już wielokrotnie udowodnili, że doskonale znają swój produkt.

Nintendo wyceniło Nintendo Switch OLED na 349,99 dolarów, lecz w Polsce nie możemy oczekiwać kwoty przeliczonej bezpośrednio i zgodnie z kursem amerykańskiej waluty. Sklep PowerPlay jako pierwszy dodał do oferty nową konsolę, która została wyceniona na 1579 zł. Zgodnie z uzyskanymi przez nas informacjami, sprzęt będzie dostępny za około 1650-1700 zł, a niektóre sieci mogą pokusić się nawet o odrobinę wyższą cenę.

Japończycy w niedalekiej przyszłości zaoferują już trzy modele Nintendo Switcha, dzięki czemu gracze będą mogli wybrać spośród standardowej wersji (kosztującej 1529-1599 zł), edycji Lite (979 zł) lub najnowszego wydania (1699 zł). Możemy przypuszczać, że w czasie premiery Nintendo Switch OLED cena wersji Nintendo Switch z 2019 roku (V2) może zostać obniżona o około 100 zł.

[Aktualizacja #1]

Sklep zaktualizował cenę i podał 1579 zł.

Tagi: Nintendo Nintendo Switch Nintendo Switch OLED Switch