Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.07.2021 17:52
Nintendo Switch OLED
2801V

Nintendo Switch OLED bez zmian w mocy. Nintendo wydało oświadczenie

Nie możemy liczyć na nową jakość rozgrywki na nowym Nintendo Switchu. Japończycy właśnie wydali krótkie oświadczenie, które zaprzecza, by konsola korzystała z mocniejszych podzespołów. Firma skupiła się w głównej mierze na nowym ekranie.

Od miesięcy pojawiały się plotki dotyczące nowego Nintendo Switcha, według których korporacja miała skupić się nie tylko na zapewnieniu lepszego obrazu, ale przede wszystkim konsola powinna charakteryzować się większą mocą.

W opublikowanej informacji prasowej nie otrzymaliśmy jednoznacznego potwierdzenia, czy firma zdecydowała się na zmianę wewnątrz sprzętu, ale teraz możemy potwierdzić – konsola nie oferuje odświeżenia podzespołów:

„Nintendo Switch (model OLED) nie ma nowego procesora, ani więcej pamięci RAM względem poprzednich modeli Nintendo Switcha” – powiedział rzecznik Nintendo

Jak się okazuje – Nintendo zaoferuje graczom nowy ekran, możliwość podłączenia internetu przewodowego do docka oraz odświeży podstawkę, ale na większe zmiany musimy zaczekać. Trudno jednak przewidzieć plany korporacji.

Sytuacja jest jednak zaskakująca, ponieważ najnowsze gry nie prezentują wybitnej oprawy na dużym ekranie, a właśnie podbicie rozdzielczości do 4K (przez dock) mogłoby sprawić, że urządzenie w każdym trybie zaoferowałoby graczom oczekiwaną jakość.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/nintendo-confirms-switch-oled-has-no-major-internal-changes/

Tagi: Nintendo Switch Nintendo Switch OLED Switch Switch OLED