Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.07.2021 14:27
PS5 żyłą złota. 16-latek wygenerował miliony na sprzedaży konsoli Sony
23979V

PS5 żyłą złota. 16-latek wygenerował miliony na sprzedaży konsoli Sony

Sony systematycznie dostarcza na rynek nowe egzemplarze PlayStation 5, ale konsola Japończyków jest nadal trudno dostępna w wielu krajach. Sytuację wykorzystują sami gracze, którzy chętnie wykupują sprzęt, by zarobić na nim tysiące dolarów. Jedną z takich osób jest 16-letni Max Hayden, którego działania zbierają mieszane opinie.

Od listopada słyszeliśmy historie o grupach resellerów, którzy wykupują wszystkie dostępne egzemplarze PlayStation 5, by następnie sprzedawać je z dużym zyskiem. Jak się jednak okazuje – nawet 16 letni gracz mógł wpłynąć na rynek zgarniając wiele egzemplarzy PS5.

The Wall Street Journal przedstawiło historię Maxa Haydena, który podczas pandemii nie spędzał wolnego czasu na graniu w sieciowe produkcje, a rozkręcił swój biznes – w zaledwie kilka miesięcy 16-latek wygenerował przychód na poziomie 1,7 mln dolarów (6,4 mln zł).

Nastolatek rozkręci swój biznes dzięki odsprzedaży PlayStation 5 i Xboksów Series X – tylko w zeszłym roku jego zysk wyniósł 110 tysięcy dolarów (418 tysięcy zł), a musimy pamiętać, że konsole były dostępne dopiero w listopadzie.

Jak podkreślił redakcji WSJ – chcąc mieć pewność, że zawsze będzie miał wolne konsole, wykupował je w każdym możliwym miejscu i gdy te były niedostępne w sklepach, oferował PS5 i XSX w wysokich cenach.

Mieszkaniec New Jersey wykupował nawet maszynki do włosów oraz hantle do ćwiczeń, ponieważ wierzył, że także i takie produkty mogą mu zapewnić odpowiednie wyniki – jak wiadomo fryzjerzy i siłownie były przez długi czas zamknięte.

Biznes wymagał odpowiedniej pomocy, więc Max zatrudnił swoich dwóch przyjaciół, którym płacił po 15 dolarów na godzinę – ich zadaniem było między innymi pakowanie urządzeń i wysyłanie do klientów.

Działania młodego sprzedawcy zbierają w Sieci mieszane opinie. Część graczy gratuluje mu zaradności i szybkości w dokonywaniu zakupów, a kolejni narzekają, bo właśnie takie osoby wpływają na rynek i sprawiają, że nadal w niektórych krajach trudno kupić PlayStation 5 w normalnej cenie.

Źródło: https://www.techtimes.com/articles/262375/20210703/ps5-reselling-16-year-old-teen-manages-earn-1-7.htm

Tagi: Microsoft PlayStation PlayStation 5 ps5 Sony Xbox Xbox Series X Xbox Series X|S XSX