Iza Łęcka Iza Łęcka 06.07.2021 10:08
A Plague Tale: Innocence na porównaniach
1667V

A Plague Tale: Innocence na porównaniach i rozgrywce ze Switcha. Gracze narzekają na transfer zapisu na PS5

W sieci znalazły się pierwsze porównania ukazujące różnice w A Plague Tale: Innocence na dwóch generacjach. Asobo Studio potwierdziło również proces przenoszenia stanów rozgrywki z PS4 na PS5 oraz XOne na XSX|S – niestety, na konsolach Sony ta kwestia jest ponownie utrudniona.

A Plague Tale: Innocence debiutuje dzisiaj na PlayStation 5 i Xboksach Series X|S, oferując zestaw ulepszeń – tytuł jest dostępny w Xbox Game Pass oraz wylądował w PlayStation Plus (tutaj pobierzecie grę). Już wczoraj mogliśmy przyjrzeć się wydaniu przeznaczonemu na PS5, natomiast teraz warto sprawdzić najświeższe porównania.

Tytuł Asobo Studio działa w 60 klatkach na sekundę i zapewnia sporo ulepszeń graficznych – oczywiście faktyczna zmiana oprawy nie jest dostrzegalna we wszystkich momentach, jednak gracze, którzy nie mieli jeszcze okazji zapoznać się z historią Amicii i Hugo, mogą z przyjemnością sprawdzić wydanie przeznaczone na nowe urządzenia.

Zespół potwierdził także szczegóły dotyczące przenoszenia rozgrywki z poprzedniej na aktualną generację – w przypadku Xboksów ten proces działa automatycznie. Sytuacja wygląda nieco gorzej na konsolach Sony, gdyż kolejny raz trzeba pobrać patch na PS4, wysłać zapis do chmury, by następnie rozpocząć przygodę na nowej platformie.

Gracze nie szczędzą nieprzychylnych komentarzy do zaistniałej sytuacji:

Sprawdźcie porównania:

Poniżej przedstawiamy gameplay ze Switcha (wersja z chmury):

Źródło: Twitter: APlagueTale
YouTube

Tagi: A Plague Tale: Innocence Asobo Studio Focus Home Interactive