Iza Łęcka Iza Łęcka 06.07.2021 08:15
Atari Gaming
744V

Atari rezygnuje z gier free-2-play. Priorytetem duże produkcje na konsole i PC

Atari planuje czerpać z posiadanych IP oraz doświadczenia, by dostarczać na rynek wysokiej klasy tytuły przeznaczone na konsole oraz PC. Firma rezygnuje z wcześniejszego pomysłu podbicia rynku free-2-play oraz urządzeń mobilnych.

W kwietniu Atari powołało dywizję Atari Gaming i zapowiedziało kolejny powrót do tworzenia gier. Wizja nowego zespołu, który miał przede wszystkim zająć się tytułami retro przeznaczonymi na urządzenia mobilne oraz konsolę VCS, nie spotkała się z ogromnym entuzjazmem. Atari chciało także licencjonować swoje najlepsze marki.

Obecnie włodarze korporacji zmieniają strategię biznesową i chcą skupić się na droższych produkcjach – Atari planuje stworzyć „silny” zestaw gier premium na wszystkie platformy. Pierwsze pozycje zadebiutują do końca marca 2022 roku, dlatego możemy podejrzewać, że prace trwają już pewien czas.

Wade J. Rosen, prezes Atari, w oświadczeniu potwierdził, że gry premium będą lepiej pasować do DNA Atari.

"Naszą intencją w przypadku każdej gry jest zapewnienie przystępnych i radosnych momentów pełnych rozgrywki. To jest sedno Atari i to, co łączy naszą historię z naszą przyszłością. Dlatego sądzimy, że produkcje premium lepiej reprezentują ten rodzaj doświadczenia w grach i DNA Atari."

Co ciekawe, przedsiębiorstwo ma zamiar nieco odciąć się od mobilnych tytułów free-2-play, pozostawiając jedynie te najbardziej dochodowe produkcje ze stałą bazą użytkowników. Pozostałe (Roller Coaster Tycoon Stories, Crystal Castles, Castles & Catapults, Ninja Golf i Atari Combat: Tank Fury) zostaną sprzedane lub całkowicie zamknięte.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/atari-gaming-is-abandoning-its-free-to-play-and-mobile-games-strategy/

Tagi: atari atari gaming