Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.04.2021 15:50
Atari Gaming
812V

Atari zapowiada kolejny powrót do tworzenia gier. Firma powołała nową dywizję

Atari Gaming to nowa firma, której zadaniem będzie dostarczenie ciekawych gier na różne urządzenia. Korporacja zamierza wykorzystać własne IP i przedstawić je nowym graczom, jednocześnie pamiętając o swoich fanach.

Atari na początku zeszłego roku postanowiło zainteresować się branżą hotelarską, ale biorąc pod uwagę wydarzenia na świecie – trudno powiedzieć, by był to najlepszy moment na taką decyzje. Firma chce najwidoczniej wrócić do swoich początków i zdecydowano się na odważne ruchy.

Atari zostanie podzielone na Atari Gaming i Atari Blockchain – Frédéric Chesnais (obecny CEO) zajmie się drugim zespołem, a główny oddział związany z grami będzie zarządzany przez Wade'a J. Rosena (aktualny prezes zarządu).

Atari Gaming chce nadal rozwijać mniejsze pozycje free-2-play, ale na liście nowych produkcji pojawią się także propozycje na konsole oraz PC. Firma chce „ożywiać klasyczne IP Atari dla nowoczesnej ery”. Deweloperzy nie zapominają oczywiście o retro pozycjach, które będą trafiać na urządzenia mobilne oraz konsolę Atari VCS.

Wśród nowych propozycji mamy otrzymać różnorodne doświadczenie – historie single-player, kanapową kooperację oraz sieciową zabawę.

Atari zapewni nawet „narzędzia” do projektowania „własnych klasycznych gier Atari” – autorzy otrzymają wsparcie w tworzeniu oraz wydawaniu klasycznych tytułów na nowoczesnych urządzeniach.

Korporacja oczywiście nie zapomina o swoim Atari VCS, które trafia właśnie do fanów z Indiegogo, a wiosną odbędzie się premiera w standardowej dystrybucji. Atari będzie także wydawać swoje gry na urządzenie oraz zapewni szereg pozycji third-party.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/atari-separates-gaming-division-and-says-it-will-create-console-and-pc-games/

Tagi: Atari Atari Gaming Atari VCS