Iza Łęcka Iza Łęcka 06.07.2021 07:00
Dungeons & Dragons: Dark Alliance
1691V

Dungeons & Dragons: Dark Alliance z zaskakującą sprzedażą w UK. 96% graczy wybrało pudełka na PS5 i PS4

Pomysł na premierę Dungeons & Dragons: Dark Alliance sprawił, że najnowsza produkcja studia Tuque Games osiągnęła ponad 95% sprzedaż pudełkową wersji na PlayStation 5 i PlayStation 4. Gra nie uzyskała na tyle dobrego wyniku, by znaleźć się w rankingu 10 najchętniej kupowanych tytułów w Wielkiej Brytanii.

Dungeons & Dragons: Dark Alliance od premiery jest dostępne w Xbox Game Pass, co na pewno ma niebagatelny wpływ na sprzedaż gry. Nie jest to jednak pierwsza pozycja, która od debiutu trafiła do abonamentu Microsoftu, lecz ten zdecydowany wynik wprawia w spore zdumienie.

Gracze z Wielkiej Brytanii kupili Dungeons & Dragons: Dark Alliance przede wszystkim w edycji na PlayStation 5 (54%) i PlayStation 4 (42%) – tylko nieliczni klienci zdecydowali się na pudełka przeznaczone na konsole Xbox Series X|S i Xbox One. Obecnie nie możemy potwierdzić ilu odbiorców zapoznało się z produkcją na urządzeniach Microsoftu dzięki usłudze Xbox Game Pass. Tytuł znalazł się na 23. miejscu w rankingu sprzedaży z UK.

Najchętniej kupowaną propozycją minionego tygodnia na Wyspach okazał się ponownie Mario Golf: Super Rush, ale mówimy o 52% spadku sprzedaży w porównaniu z tygodniem premierowym. W ostatnich dniach jedynie dwie gry z czołówki zestawienia mogły pochwalić się  wzrostem popularności – GTA 5 (7 miejsce, 20% wzrost) i The Legend of Zelda: Breath of the Wild (10 lokata, 31%). Tytuł Nintendo z 2017 roku trzeci tydzień z rzędu osiąga coraz lepsze rezultaty, co zapewne jest pokłosiem zbliżającego się debiutu The Legend of Zelda: Skyward Sword HD oraz nowych materiałów z nadciągającej kontynuacji.

Ranking sprzedaży z Wielkiej Brytanii:

  1. Mario Golf: Super Rush (1 - miejsce w poprzednim tygodniu)
  2. FIFA 21 (2)
  3. Mario Kart 8: Deluxet (4)
  4. Animal Crossing: New Horizons (5)
  5. Minecraft (Switch) (7)
  6. Ratchet & Clank: Rift Apart (3)
  7. Grand Theft Auto 5 (13)
  8. Super Mario 3D World + Bowser's Fury (10)
  9. Resident Evil Village (15)
  10. The Legend of Zelda: Breath of the Wild (25)

Sprawdźcie naszą recenzję Dungeons & Dragons: Dark Alliance.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2021-07-05-mario-golf-retains-no-1-and-zelda-breath-of-the-wild-returns-to-top-ten-uk-boxed-charts

Tagi: Dungeons Dungeons & Dragons: Dark Alliance Tuque Games Wizards of the Coast